Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leszívás és rögtön festés,...

Leszívás és rögtön festés, lehetséges látványos károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet úgy áll hogy házilag, egy ügyes ismerősöm (nem fodrász) által szeretnénk szőke csíkokat vinni a hajamba, mivel előzőleg vörössel is meg barnával is volt festve a hajam (vörössel amúgy már egy éve nem, de a réz-oxidot csak leszívással lehet eltávolítani ha jól tudom, szóval mondhatni benne van a vörös a hajamban) ezért félő hogy egyszerű szőkítő por + peroxid kezeléssel összevissza színűre szívná le a hajamat. Vagy lehetséges hogy nem befolyásolja már a réz-oxid? Illetve ha leszívjuk, rá lehet menni rögtön festékkel is vagy muszáj a pihentetés?
2012. nov. 16. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nem tudom miféle réz-oxidról beszélsz mert hogy ilyen a hajban nincs a tuti.

Másrészt meg nem "leszívja" hanem kifakítja a hajban lévő mesterséges és természetes melaninokat. (nem tudom hova szívná le, vagy egyáltalán kinek jutott eszébe ez az esztelen megfogalmazás erre az eljárásra!!!)


Amúgy meg akármit csinálsz akkor sem lesz egy szőkítéssel egységes a hajad. (főleg hogy nem tudom milyen barna és milyen vöröset használtál, mert ez így elég táv)

Nekem a fekete lett leszőkítve egy féléve egymás után 2x és még mindig nem vagyok olyan hajszínű mint szeretnék. Viszont ahogy írtad, hogy csak melírban lenne akkor viszont nem lesz olyan feltűnő a színátmenet még ha nem is lesz olyan tökéletes a végeredmény.

Amúgy a kérdésedre válaszolva, igen lehet olyat csinálni, hogy szőkítés és utána rögtön festés. Valamilyen szinten így is úgy is károsodik a hajad (ez sok mindentől függ persze, hogy alapból milyen minőségű a hajad, és hogy mennyire érzékeny ilyesféle vegykezelésekre)

2012. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
-jah annyit még hozzá teszek, hogy én fodrász vagyok-
2012. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! Azt hiszem megpróbáljuk, aztán maximum tanulok belőle :D ...
2012. nov. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!