Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápoljam és mivel...

Hogyan ápoljam és mivel mossam a hajam hogy ápolt legyen én jó hosszúra megnőjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Most kb. lapockám aljáig ér a hajam. (persze leengedve). A baj az hogy szeretném növeszteni, de már fél éve nem nő semmit. Tudom hogy ennek az oka az is lehet hogy van egy bizonyos hosszúság aminél nem nő tovább a hajunk, de szerintem nem ez az oka hanem az hogy szörnyen töredezett. De annyira hogyha csak a végéből vágatnék, akkor sem lenne egészséges. Így hát arra jutottam hogy 10-11 cm-t levágatok a hajamból. Ezután viszont szeretném hogy gyorsan és szépen nőjön, ápolt legyen, és ne töredezzen.

Mivel mossak hajat? Milyen időközönként? (tudni kell rólam hogy gyorsan zsírosodik, és így minden 2. nap hajat mosok, de ezen hajlandó vagyok változtatni) Mit tegyek hogy ne töredezzen?

Hogyan hordjam hajam? Milyen hajpakolásokat ajánlotok?

Bocsi a hosszú szövegért, és köszönöm ha írtok!:)



2012. nov. 27. 19:22
 1/3 anonim válasza:
hát figyelj sokan írták, hogy a bánfi sampon jótt tett a hajuknak és gyorsabban is nőtt. én pakolásként a ricinusolajat ajánlom(patikában kapható) ezt hetente egyszer vagy 2 hetente. úgy kell, hogy a hajad tövét kened be meg esetleg a végét. általában 5-6 órát hagyom rajta majd 2-3-szor átmosom samponnal, hogy biztosan kijöjjön az olaj. Egyébként tényleg puhább és fényesebb lesz tőle a hajam. remélem segítettem
2012. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vágasd le, ameddig a fodrász jónak látja. A sampont Te tudod "kikisérletezni" mindenkinek másik válik be. Viszont én hajvégápoló olajat használnék a hajvégekre...fodrász kellékes boltban szívesen segítenek és a fodrászod is biztosan tud javasolni. Egyébként a szép haj akkor szép ha fényes, egészségesen táplálkozz és mozogj sokat érezd magad jól a bőrödben.
2012. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kulcsszó a táplálkozás. Vitamindúsan, minden tápanyagot bevíve. Ha valami hiányzik a szervezetedből, az bizony okozhat hajhullást. Vagy kísérletezz étrendkiegészítő tablettákkal, pl. Boivanne, Biovanne+, Hairclinic, vagy bármi más, ki kell tapasztalni, hogy melyiktől lesz erősebb a hajad. Bánfi hajszeszről, Varga hajcseppről is jókat hallani, próbálgass.

Ami még nagyon fontos: vasalás, szárítás tilos, ha egészséges hajvégeket akarsz. Ricinusolaj, kókuszolaj nem növeszti, viszont ápolja a hajad, keverheted pl. tojássárgájával is.

Mindent a hajad igényei szerint kell válogatnod, sampont, balzsamot is úgyszintén.

Remélem segítettem.

19/L

2012. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!