Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hallott már valaki az american...

Makacsmatyi kérdése:

Hallott már valaki az american hair stúdióról?

Figyelt kérdés
Http://www.kopasz.hu/ Olyan módszereket hirdetnekamiről még nem hallottam, elvileg a hajbeültetésen kívül más működi módszer nincs, 22 éves vagyok kopaszodok és tök depressziós vagyok emiatt, teljesen tönkre teszoi az életem.

2012. dec. 7. 14:58
 1/9 Zora242 ***** válasza:
Hangzatos elnevezések, Csocsesz és Teknő Miki ajánlásával :-) Az egyik sima mezoterápia lesz, ami a nyugalmi fázisban lévő hajhagymákra valóban megoldás lehet, a genetikai eredetű kopaszodás esetén csak kidobott pénz. Főként női pácienseknél alkalmazzák. A másik pedig hajpótlás valódi vagy keratinos hajjal, tehát ragasztják, ami hosszútávon teljesen tönkre vághatja a fejbőröd és nem mellékesen folyamatos karbantartást igényel ami nem kevés pénz. Szóval maradj a hajátültetésnél szerintem, az a tudományon alapszik és biztos siker ha jó helyre mész!
2012. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy

várjál még kb. 2 évet és addigra remélhetőleg forgalomban lesznek a Prosztaglandin D2 enzimet blokkoló gyógyszerkészítmények, amivel ÖRÖKRE és VÉGLESEN leszámolhat minden fiatal férfi a korai kopaszodással! Ha nem hiszed keres rá nyugodtan.

A hajbeültetést kitartóan reklámozóknak pedig azt üzenem, hogy amíg excelleláris mátrixsejtes vagy egyéb hajduplikáló eljárások nem tökéletesednek, addig akár a csíkmintavételi, akár a FUE technikás hajátültető operáció is, csak részeredményeket fog produkálni, amivel egy fiatal erősen alopéciára hajlamos férfi SOSEM fog megelégedni! A legnagyobb kritérium mégis az, hogy sok esetben értékes hajtüszőket pazarolnak el, de ezt most nem részletezem.

Szóval a hajbeültetés nagyon sokat segíthet, egy már több éve kopasz, idősebb férfi önbecsülésén, viszont egy agresszívan és gyorsan kopaszodó kétségbeesett fiatalnak, a műtét után valami olyasmi lesz a válasza, hogy "ennél azért kicsit komolyabbra számítottam".

És ezt teljesen bizonyossággal állítom. Ha már hajbeültetés és van bőségesen donorterület, akkor sem lesz látványos az eredmény csupán egy műtét után, ez tuti.


Üdvözlettel:

Egy végzős orvostanhallgató

2012. dec. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, húú hát ez elég lelombozó, a hajbeültetésben bíztam nagyon, hogy ha meglesz rá a pénzem megcsináltathatom és elfelejthetem ezt az egészet, remélem igazad lesz a gyógyszeres kezeléssel kapcsolatban, jelenleg finansteridet szedek amitől impotens lettem majdnem, alilalig áll fel szóval abba akarom hagyni a szedését...
2012. dec. 20. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy negyed szem, azaz kb. 1mg finasteride-et szedsz naponta? Potenciacsökkenést okozott, de hajhullás nem lassult?


A finasteride egy enzimblokkoló szteroid, fiatal emberek esetén csak ritkán koz libidó csökkenést, viszont sajnos a hajhullásra gyakorolt pozitív sem mindig érvényesül fiatalok esetén.

Ennek az okát még nem tudjuk, de valószínűleg azzal van kapcsolatban, hogy annak az enzimnek, aminek a hatását a gyógyszer blokkolja, két típusa van.

A finasteride csak az 1-es tipus hatását csökkenti, de a 2-esét nem. A fiatal férfiak vérében valószínűleg az 2 enzim 2-es, tipusa van túlsúlyban, míg idősebbekben valószínűleg a 2-es.

Létezik egy viszonylag új gyógyszer, amivel ezen enzim 1-es és 2-es típusának a hatását is lehet blokkolni, ez a dutasterinde. Nem ajánlom neked, mert ha már egy kevés finasteride is potenciaproblémákat okozott, akkor a dutasteride valószínűleg teljes impotenciát fog.

Az egyetlen negatív tünet, amit észlelned kellett volna, azaz ejakulátum (ondó) mennyiségének a csökkenése.

Ja, és az első látható hatás eléréséhez legalább egy éven át kell szedni és minden nap ugyanabban az időben bevenni, plussz-mínusz 3 óra. Ez is meg volt?


A finasterinde kezelés jelenleg az egyetlen hivatalosan elfogadott gyógyszeres kezelés a férfias kopaszodásra. A legjobb esetben 20%-os hajdúsulás érhető el vele és a további hajvesztés sebessége csökkenthető, ezért (ennek lehet, hogy nem fogsz örülni), egy esetleges hajbeületetési műtét után is szedni kell.


A spironolakton vagy az androcur valószínűleg teljesen megszüntetné a problémát, de eszedbe ne jusson ilyesmit szedni! Ezekkel a nővé operált vagy opeációra váró "férfiak"-at szokták kezelni.


Én őszintén szólva, az gondolom, hogy nem kizárt, hogy már évek óta megvan a hatásos módszer, csak érdekellentétek miatt még lett szabadalmaztatva. Kicsit "gyors" neked ez a márciusi prosztaglandin d2 felfedezése, és meglepő, hogy már 2 év múlva a gyógyszer is kész. Ez a mai gyógyszerengedélyeztetési folyamatoknál csak elenyészően ritkán megy ilyen gyorsan.

2012. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fél éve szedem, eleinte csak az ondó minőségének romlását tapasztaltam, nem kimondottan impoten svagyok, ha nagyon akarok feláll szóval lehet h inkább erős libidócsökkenésnek nevezném vagy merevedési zavarnak, most leáltam róla néhány napja meg mikor ezelőtt is jelentkezet ez a tünet akkor abbahagytam 2 hétre és megint rendben ment minden,a hajhullásom megállt tőle viszont azt olvastam internetes beszámolókban hogy van akinek a kezelés abbahagyása után sem múltak el a tünetek, impotencia, libidócsökkenés stb, a 3 órát nem nagyon tartom be, fősulis vagyok eléggé össze-vissza kelek így mindig más időpontban veszem be a gyógyszert 1 mg-os tablettában.
2012. dec. 21. 19:32
 6/9 Zora242 ***** válasza:

Kategorikusan kijelenteni, hogy a hajátültetés nem az elvárt eredményt hozza sztem. badarság. A másik pedig, hogy a finasteridet nem kötelező szedni a hajátültetés után, főként akkor nem ha már most negatív hatással van a libidóra. Ilyen esetekben léteznek olyan minoxidil külső szerek, melyek segíthetnek, sőt olyan táplálék kiegészítő is van, melyet szintén sok elégedett páciens alkalmaz. Az androgén hajhullás ma már egy jól kezelhető probléma, főként akkor ha a kezdeti stádiumban van. A hajátültetés azok számára felesleges, akinek előrehaladott kopaszodása van, mivel a donor terület is véges és az átültetés után lévő hajsűrűség olykor nevetséges is lehet. Sajnos vannak olyan klinikák, akik ettől függetlenül is rábeszélik a pácienseket, ahelyett, hogy inkább más alternatívát javasolnának nekik.


A hajhullásra gyógyszer biztos lesz valamikor, egy japán kutatócsoport is pár éven belüli megoldást ígér, de mire forgalomba kerül minimum 10 évvel lehet számolni és egyelőre még a gyakorlati bizonyítás is nagyon gyerek cipőben van.

2013. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zora242 szeretném ha részletesen leírnád részletesen, hogyan lehet az androgén tipusú hajhullást eredményesen kezelni. Minden rosszindulat nélkül kérdezem, sokat segítenél vele.

Szeretném, ha részletesen leírnád a kezeléseket, mindent ami lényeges és valóban segít.

A részletek amire kíváncsi vagyok, pl. 1 cm hosszabb hajzatra, hogyan lehet eredményesen és nem utolsó sorban esztétikusan felvinni a minoxidil oldatot? Jártas vagy a témában, szóval biztosan tudod, hogy mire gondolok. A kopaszodás először mindig feminim jellegű diffúz hajritkulással kezdődik, csak később kezd a hajvonal hátra tolódni, ilyenkor lehetetlenség a minoxidil oldat effektív alkalmazása, mivel hosszú haj esetén a szer jelentős része a hajzaton marad, csak részben érintkezve a fejbőrrel, így a hatás nem kielegítő, viszont a hajmosás még 45 percig tilos és szer megszárad a hajon, amitől az ragacsos lesz, arról nem is beszélve, hogy ilyenkor általában a fejbőr is viszketni és sokszor hámlani kezd, ami egyáltalán nem egészséges vagy esztétikus. A hab állagú Rogaine minoxidil, ami 2 perc alatt beszívódik, használható lehet hosszú hajra is, viszont nemcsak a kopasz területeket, hanem a megritkult területet is kezelni akarjuk, így a kezelendő felület túl nagy lesz (több, mint 40 négyzet cm), a megrendelhető szer (www.drogeraplusz.hu), pedig túl kevés mennyiség, túl drága áron (23 ezer Ft). Ha a ritkult területet is kezeljük a 4 flakonnyi mennyiség, nem négy, hanem kb. egy hónap alatt elfogyik, a felvitel hosszadalmas és nehéz lesz és ilyen mennyiségnél már nem elkerülendő a túladagolás miatti lehetséges allergiás reakció kérdése sem. Egyszóval a minoxidil tartalmú oldatok, hatóanyagukat tekintve, aktivizálhatják a haj és szőrnövekedést, olyan szinten, hogy a hajtüszők hosszabb ideig is ellenállhassanak az androgen alopecia "tüsző-zsugorító" folyamatának, de ez csak akkor lehetséges, ha a hatóanyag pontosan célba jut, ami manuális felvitelnél, sajnos csak nagyon rövid haj esetén lehetséges, viszont akinek rövid haja van, azt nem féltétlenül érdekli a kopaszodása, sok esetben észre sem veszi a kisebb ritkulást. Szóval a külsőleg használatos stimuláló gyógymódokat, szerintem és több bőrgyógyász szakember véleménye szerint is, hanyagolni kellene a jövőben és olyan gyógyszer kifejleszteni, ami szájon át szedhető és kopaszodás folyamatának egyik közbülső lépésébe avatkozik be, ezzel nem befolyásolva androgén hormonokat, viszont még olyan egyszerűen alkalmazható lenne, mint a finasteride tabletta.

Szerintem nem kizárt, hogy ilyen gyógyszer sosem lesz, én személy szerint inkább a hajátültetés fejlődésében hiszek, ami bár az elmúlt években nagyon sokat fejlődött, de még mindig csak egy töredékét tudják pótolni egy adott területen az elvesztett hajmennyiségnek.

Várom a válaszodat. Majd még írok.

2013. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zora242 ***** válasza:

Szia, előre jelzem nem vagyok orvos, de több tucat pácienst ismerek, aki vagy hajátültetésen esett át, vagy külső készítményt, táplálékkiegészítőt használ, vagy ezek kombóját. Minoxidil tartalmú külső készítmények bőven vannak a piacon, és ahogy írtad nem mindegy honnan származik, milyen tulajdonságokkal bír és milyen összetevők alkotják. Valóban előfordulhat viszketés, egyéb bőr reakció, de épp ezért vannak sensitive minxoidil termékek. Mindig a páciens reakciójából adódóan kell megtalálni a megfelelő készítményt, vagy kezelési módszert. Ezért fontos minden egyes konzultáció, kontroll, amit természetesen a jobb magánklinikákon kizárólag orvosok végeznek. Az egyes vizsgálatok során ha bármilyen negatív reakció lép fel, akkor lehet váltani.


A szájon át szedhető gyógyszerben én szinte egyáltalán nem hiszek, hogy bármikor is forgalomba fog kerülni. Sajnos akárhogy fáj a hajhullásban szenvedő embereknek, de ez Amerikában és Európában hatalmas piacot ölel át. Ez majdnem olyan, mint a vízzel működő autó, amit már rég meg tudnának oldani, de az olaj iparnak ez nem érdeke, kivéve a feltalálónak.


Én is jobban hiszem azt, hogy a hajátültetés fog tovább fejlődni, amire vannak jó előjelek, mind a technikai fejlesztéseknek köszönhetően, mind pedig a tudományos területen (ld. hajklónozás).

2013. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az androgén hajhullás ma már egy jól kezelhető probléma"


És hogyan lehet jól kezelni?

2014. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!