Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akkor is lehetek szép és...

Akkor is lehetek szép és ápolt ha szegény vagyok?

Figyelt kérdés
:( drága testápolóra, márkás hajbalzsamra,gyantára, márkás sminkre és ilyenekre nem tellik sajnos.
2009. aug. 23. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen:) hajpakolást és arcpakolást otthon is tudsz készíteni magadnak, és a sima nem márkás sminkek is nagyon jók tudnak lenni.Spórolj egy kis pénzt pl egy epilátorra, amit csak egyszer kell megvenned, és utána mindig tudod használni..emiatt ne keseredj el..:)néha a drága márkás cuccok sem a legjobbak..
2009. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

persze,én is ilyen vagyok.

Mármint nem az a nagyon szegény,de azért nem vagyunk eleresztve anyagilag.Apum 2munkahelyen(!!!),anyum 1munkahelyen dolgozik h meg tudjunk élni és ne kelljen nélkülözni.Nővérem most megy egyetemre(ELTE),szerencsére az államilag támogatottra,de akkor is BKV bérlet,koli,kaja stb. anyum havi fizetése kb. megy neki majd.

Igaz én még fiatal vagyok és nincs szükségem olyan sok mindenre,de azért kell pár dolog nekem is.


Testápoló:

Nincs márkás testápolóm,mellesleg ekcémás vagyok és semmilyen kozmetikum nem ajánlott nekem,de a Floren testápolók nagyon beváltak és csak 300Ft 500ml.Szóval megéri,nekem meg duplán az ekcémám miatt.

Arcradír:

magamnak csinálom;kicsi cukor+pár csepp víz.

Arckrém:

ez is Floren,kisebb kiszerelésben.

Smink:

van 2szemhéjpúderem(ritkán sminkelek) meg egy szájfényem.

parfüm:

van 3parfümöm.mindhármat ajándékba kaptam(karácsony,szülinap,ballagás).

ruhák:

nagyon kevés márkás ruhám van,de nem is hiányzik.Mivel voltak azért márkás ruháim meg kínaiak is van összehasonlítási alapom és kb. ugyanaddig tart csak épp a címkéjén ott egy márkanév.De ugyanúgy Kínában csinálják a 90%-át.


Én jól érzem magam így,és azt gondolom ápolt vagyok,nem érdekel ki mit gondol rólam.Aki szeret,az így is szeret,aki meg nem szeret az nem tudja mit hagyott ki.Mások szerint aranyos,kedves,vidám lány vagyok és nagyon jó barátnő...Akit a ruhák és a kozmetikumok érdekelnek és az alapján választ barátnőt az nem érdemli meg a barátságomat(:

14/L

2009. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Ahhoz hogy ápolt legyél, nem kell sok pénz.
2009. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

naná. én pl megtehetném, de egyáltalán nem költök ilyen dolgokra sokat. van egy szemceruzám (400ft) és egy szempillaspirálom (800ft). és egy korrektorom (500ft) de csak akkor hazsnálom, ha van vmi bőrhibám. ezekkel sminkelek.

arckrémeket, ilyeneket abszolút nem hazsnálok, mert nekem semmi sem vált be, pedig kb mindent kipróbűltam, de csak szétcseszték a bőröm. amióta sima vizet használok, azóta a bőröm szinte tökéletes. se pattanás, nem száraz, nem zsíros, eccerűen semmi baja.

testápolót sem használok, mert hiába van rá írva h secperc alatt beszívódik, én arra jöttem rá h ez nemigaz :D és utálom azt a zsíros érzést a ruhám alatt.

egy jó tusfürdőm van (ami kicsit drágább volt ugyan, 850ft) de az elég jó nekem, és nemkell külön testápoló, mert attól széplett a bőröm is.

jah, van egy bőrradírom, amit heti eccer használok (balea, kis kiszerelés, 250ft), ezután pedig rákenek anyám krémjéből kicsit a fejemre :D (sima kékdobozos nivea). nah nekem ennyi. sztem ez abszolút nemsok, és mégis ápolt a kinézetem...

2009. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok. ja és hajbalzsamot abszolút nemhasználok, mert túlságosan ellágyítja a hajam, és nagyon a fejemre lapul:D

gyanta helyett pedig eldobható tesco-s 400 ft-os borotvát használok.


egyáltalán nemkell mindenből márkásat vásárolni, én kezdetben csak márkás dolgokat vásároltam, megvolt rá a pénzem, de rájöttem h teljesen felesleges ilyenekre költeni a pénzt. vannak olyan dolgok amikből a márkás és a nem márkás teljesen ugyanaz, egyáltalán nem éri meg a márkásat megvenni.

a sok dolog meg amit Tv-ben reklámoznak, annak a fele felesleges. ilyen arcpakolás, olyan krém, stb. ne aggódj, én kb annyit költök ilyen dolgokra, amennyit te költhetnél. és teljesen megvagyok elégedve, és ápolt vagyok :D

2009. aug. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
kösszönöm.
2009. aug. 24. 00:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem használok márkás dolgokat.Nekem sincs rá pénzem.Réggebben,amikor még otthon laktam,akkor megvettem egy-két jobb dolgot.Nekem a márkás cuccok jobban beváltak.De a célnak megfelel az olcsóbb is.
2009. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el! persze, hogy lehetsz szép és ápolt, ha szegény vagy. Mi se állunk jól anyagilak.

Én se engedhetem meg magamnak a drágam árkás kozmetukimokat vagy esetéeg a ruhákat.

Én pl. a ruháimat a kínaiban és az angol ruházatiban vásárolom és senki meg nem mondja, hogy nem márkás.

Sokszor az olcsóbb kozmetikai cuccok sokal jobbak, mint a márkás.

Pl. én a hajamra házi pakolást készítek. avokádó+tojás+olivaolaj. De a sima tojáspakolás is nagyon jó :)

Arcra lehet pl. avokásó arcpakolást. Nagyon jó, még jobban táplálja az arcot mint az arckrém, amibe ki tudja később milyan allergiát válthat ki vagy bármit, mert tele van szinező és illatanyagal.

Az olcsó sminkek is nagyon jók, nekem nincs is márkás, minek?!

Egyébként az ápoltságban benne van az is, ha valaki tiszta,nem zsíros a haja..stb ahhoz nem kell smink.

2009. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Én sem vagyok gazdag, de az ápoltsághoz nem is kell pénz.. Attól hogy szegény vagy, nem kell igénytelennek lenned.. ;)
2009. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj minket sem vet fel a pénz,de ha arc és bőrápolásról van szó,akkor én inkább félreteszek egy ideig,hogy egy normális krémet tudjak használni,mert nekem ezek a házi kutyulékok nagggyon nem váltak be,és rájöttem talán jobban járok olyan krémmekkel amin bőrgyógyászok dolgoztak meg minden.

én NIVEA-t meg babát használok és nekem beváltak.

2009. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!