Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet úgy hosszú évekig...

Lehet úgy hosszú évekig festeni a hajat, hogy közben ne roncsolódjon?

Figyelt kérdés
Milyen készítményeket kell használni, akár professzionálisat, hogy tényleg ne tegye tönkre és szép maradjon a haj. Látok idősebb nőket, akik festik ugyan a hajukat ám ez mégsem látszik meg a hajuk minőségén, viszont az ellenkezőjét is láttam már, hogy nagyon csúnyán töredezett. Vajon mit tud az egyik és mit nem a másik? Hogy kell azt csinálni, hogy tényleg csodás legyen a haj? A Bio hajvágószalonokban végzett hajfestés mennyire károsítja a hajat hosszú távon?
2012. dec. 28. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb. 8 éve festem a hajam.

Mindig más márkával, amelyiknek éppen van olyan színe, ami tetszik (vörös vagyok, amióta festem, csak mindig kísérletezek az árnyalatokkal).

A hajfestékek és a hajápoló szerek (sampon, balzsam, hajvégápoló stb.), amiket használok, mind-mind drogériásak. Nem költök ezekre sokat, megteszi a drogériás is, de ezek közt is válogatok. Próbáltam már rengeteg márkát, egyik sem volt kiemelkedően jobb vagy rosszabb a másiknál.

Évente kétszer (tavasszal és ősszel) pedig elmegyek fodrászhoz, és vágatok a végéből 2-3 centit, hogy szép legyen, illetve ha minimálisan töredezett, ezzel megakadályozom, hogy tovább törjön. (hosszú hajam van) Ezeken kívül nem vasalom a hajam, csak speciális fésűvel egyenesítem.

Tehát én egy átlagos hajápolást folytatok hajfestés mellett is, a hajam mégis egészséges. Szerintem ez nem csak a használt termékektől függ (hogy mennyire professzionális vagy sem), hanem az egészségi állapottól, az étkezéstől főként, ahogy a fodrász is mondja.

Tehát használhatsz bármilyen drága és márkás terméket, ha az általános egészségedre nem figyelsz, ígyis-úgyis tönkremegy a hajad, még akkor is, ha nem fested. Először belül kell rendbe rakni a dolgokat, aztán jöhet a külső ápolás. De valakinek még így sem bírja a festéket a haja.

Tehát szerintem ez rengeteg mindentől függ, de ahogy írtam is, 8 év festés után sincs semmi baja a hajamnak.

Tény, hogy nem festem havonta (2-3 havonta csak), illetve ha hidrogén szőke lennék, biztos nem lenne ilyen jó állapotú a hajam, tehát az igénybevétel is közrejátszik.

Remélem segítettem valamennyit.

2012. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb vegyszer és minél több természetes eredetű anyag van benne, annál jobb.


A hennás festékek például sokkal jobbak a hajnak, mint a "rendes" L'Oréal, Garnier, Schwarzkopf meg nem tudom, milyen festékek, amiket DM-ben, Rossmannban meg a szokásos boltokban lehet kapni.


Henna Plus vgy Tints of Nature például nagyon jó, szép marad tőlük a haj.

2012. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!