Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj vagy LadyBánfi...

Ricinusolaj vagy LadyBánfi hajszesz?

Figyelt kérdés

Heti 2x mosok hajat, nem túl zsíros, néha picikét korpás, de semmi különös.


Melyiket érdemes használni, hogy eltűnjenek a "babahajak" és gyorsítsam a hajnövekedést?


A ricinusról azt, hogy eltömítheti a fejbőr pórusait, a bánfiról meg hogy szárítja a hajat, ha nem csak a fejbőrre kerül.

Nyilván tudom, hogy mindenkin él más-más a hatása, de melyiket érdemes inkább venni vagy melyiknek kevésbé macerás a használata?



2013. jan. 11. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

A ricinusolajról mindenhol azt látom (gyk-n), hogy babahajak lesznek tőle. Szóval eltüntetni biztos nem fogja.

Amúgy még milyen célból szeretnéd ezeket használni?

2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jaj, bocsi, már látom hogy mire szeretnéd.
2013. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a ricinusolaj vált be jobban. Szép, egészségesebb hajam lett tőle, igaz, annyira nagyon sokat nem nőtt(Kb. 2 cm volt a maximum havonta, de inkább 1,5 cm). A Bánfi nekem túlságosan szárította a hajam, szinte semmi növekedést nem vettem észre, a hajam viszont annyira száraz és kezelhetetlen lett, hogy visszaemlékezni is rossz.

A ricinust nagyon macerás használni és kitartás kell hozzá, mert nem indul be azonnal a növekedés. Én úgy használtam, hogy este felvittem a hajtövekre, és a végekre (a hosszára csak keveset), úgy aludtam, és reggel kimostam. Elég nehéz kimosni, ügyelni kell, hogy ne maradjon olajos a haj. Felkenni is elég macerás, mert büdös és túl sűrű. De szerintem megéri, tényleg szép lesz tőle a haj.

A Bánfit egyszerűbb használni, csak ráöntöd a hajtövekre, vársz és lemosod.

2013. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyiket sem ajánlom. A ricinus a hajvégekre való csak, mint minden más olaj is, a fejbőrnek tényleg nem jó, és nincs hajnövesztő hatása. A hajszeszeknek sincs, de ha valami gond van a fejbőröddel akkor azon segíthetnek. Viszont inkább a Stella Herbavita hajszeszek a jók, a Bánfi nem annyira.
2013. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Vettem ricinust, tényleg elég sűrű és büdös is, de felkentem, így tervezek aludni és reggel majd igyekszem alaposan lemosni.


Egyébként nagyjából mennyi idő múlva lehet észrevenni bármi hatást?


Kb vállig érő a hajam, előtte sötét volt és nemrég lett világosítva, ezért kicsit száraz és a végéből is még ki kell vágni a sötétebb részt (4-5 cm van még, de csak egyszer szívattam le, hogy ne roncslja túlzottan)

Szedek Hait-Vit-et is mellé, azt szeretném, hogy minél hamarabb le tudjam növeszteni a sötét részt, és hagyhatom utána hosszabbra megnőni.

2013. jan. 11. 20:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Javítom: Hair-Vit :)
2013. jan. 11. 20:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Csodás felfedezést tettem, ugyani nem tudom felvenni a szemüvegem, hacsak csupa olaj nem lesz a szára... :p


Pedig én tényleg terveztem tanulni a holnapi vizsgára...

2013. jan. 11. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!