Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a pattanások ellen?

Mit tehetnék a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10 éves korom óta vagyok pattanásos, és gondolhatjátok, hogy 14 éves fejjel ez engem mennyire zavar. Sminkkel nem nagyon tudom eltüntetni. Próbálkoztam már Aspirin-pakolással, Diólevél teával, de semmi sem használt. A bőrgyógyász ajánlott néhány krémet, de azok sem kimondottan váltak be. Májusban befejeztem egy gyógyszeres kúrát, aminek a hatására 2-3 hónapig nagyszerűen nézett ki az arcom, de szeptember óta ismét visszatértek. Újra gyógyszert kaptam rá, de ennek azért csak van más módja is... Valaki tudna nekem ajánlani valamit? A válaszokat előre is köszönöm!

14/L


2013. jan. 18. 15:40
 1/7 anonim válasza:
Menj el havonta 1x kozmetikushoz 5-6 hónapig az segit, nekem is segitett
2013. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ÉN csináltam egy tisztító kúrát , jön a tavasz vágj bele te is. Kidobáltam az összes kozmetikumom , mindet! Vettem shea vajat, kókuszolajat, és természetes szappant shea vajas azt hiszem az is, az ha elfogy mindig váltok innen:


[link]


az shea vajat is innen rendeltem, de ha van közeledben valami herbária vagy bio bolt féle, akkor ott tuti van ilyesmi .


a kókuszolajat testápolónak használom, teljesen természetes és sminklemosónak és hajpakolást hetente kétszer ebből teszek a hajamra , majd megmosom ! Nagyon száraz bőröm van, eleinte heti háromszor kentem magam vele vizes bőrre zuhanyzás után, most már heti egyszer használom csak és elég . Ezt a Match-ban vettem 1500 forint volt és Novembertől tart, még több, mint a fele megvan.


ÉS sok víz, muszáj sok vizet innod.


Én már nem tini vagyok, állandóan pattanásokkal küszködtem, húzódott, égett, viszketett a bőröm, ez teljesen megszűnt és 5. ezer forintba került az egész és használom 3 hónapja .

2013. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élesztős arcpakolás, is nagyon jót tesz a bőrnek. És könnyű elkészíteni is.:)
2013. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Pattanásra tegyél éjszakára fogkrémet vagy egy kis arcszeszt . Egyébként a Dermofil paszta is nagyon jó, drogériákban olyan 1000 Ft lehet. De a Sotret készítmény fogja az összes pattanásodat eltüntetni. Egy egy gyógyszer, bőrdoki írja fel. Elég drága, de megéri.
2013. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Sotret krém csak kikészíti. Gyógyszer is szedek rá.
2013. jan. 23. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is sok pattim van, nekem 13 éves koromban kezdődött, most 17 vagyok de még mindig rengeteg van. :S Nem tudok már mit csinálni. A velem egyidős lányoknak is 13-14 éves korukban kezdődött, de ők már kinőtték. Nekem meg még mindig tele van az egész arcom..
2013. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár én csak 2-3 pattanással küzdök, de nekem amikor olyan időszakom volt az Aknesol segített, amít a gyógyszertából kell kérni kb. 1500 ft körül lehet.
2013. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!