Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon ki van száradva és...

Nagyon ki van száradva és repedezve a kezemen a bőr. Gyakran már vérzik is, ahogy szétreped. Háza praktika?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya a kezem,úgy néz ki mint valami idős embernek,a szárazságtól,mintha ráncos lenne,nagyon csúnya. És sokszor vérzik is,ahogy szétreped,és semmi nem használ már. egy hónap alatt 2 tubus kézkrémet meg fél doboz Baba testápolót kentem el rá és nem használt. Mit tudok itthon csinálni,ami nem kerül pénzbe és mégis hatásos lehet? Valami pakolás vagy mit tudom én,de már kiakaszt ez a helyzet,hogy olyan,mintha kicsi lenne a bőr a kezemre,mert annyira feszül és már reped is szét.

Légyszi valaki adjon használható tanácsot,amihez nem kell pénz,mert szépségszalonba menni ilyen-olyan kezelésekre nincs pénzem meg a drága kézkérmekre sem,azok meg nem is használnak amúgysem!

Előre is köszönöm!


2013. febr. 15. 04:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

menj el bőrgyogyaszhoz.

nekem is ilyen volt a kezem, de kaptam elocomos, szteroidos alapú kremet.

havi 4xer kenem. és nem jön elő

ha már verzik is,ne házilag csináld. tudom mit beszélek..

2013. febr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én minden télen ezzel szenvedek. Vannak napok mikor nagyon durva, de olyan is van hogy egész szép. A hideg miatt van.

Hordj kesztyűt kint amikor csak kimész. Krémezd sűrűn és kerüld a gyakori kézmosást.


Nálam is elfogy 1-1,5 tubus kézkrém egy hónapban.


Én este lefekvéskor nagyon bekenem tégelyes Nivea krémmel, de tényleg nagyon!!


Sajnos ez addig így van nálam, amíg nem tavaszodik ki.

2013. febr. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Shea vajat próbáltátok már? Nekem mondjuk az vált be, hogy kifejezetten extrém száraz bőrre való krémbe (nem kéne reklámozni de leírom, a neutrogena norvég formulás krémjét használtam) szóval ebbe a krémbe belekevertem még BIO extra szűz olivaolajat és hidegen sajtolt szőlőmagolajat. Csodákat tett.
2013. febr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
A pprobléma oka -nagy valószínűséggel a hasi immunrendszer/vakbeles rész/ energetikai, immunológiai zavara. Arra kell koncentrálni.
2013. febr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz és gyógyszertárban kevert krémet vegyél rá.

Addig még a babaolaj is jó lehet rá.

2013. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami nagyon jó, és nem is kerül sokba, az a közönséges olivaolaj (igen, amit fözéshez használnak), ezzel kend be minden kézmosás után meg közben is, ha eszedbe jut. Nem kell sok, csak pár csöpp, és egy hét múlva meglepödve fogod tapasztalni, hogy a kezed olyan, mint új korában.
2013. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az olívaolaj, kókuszolaj, zsír, vaj, méz is nagyon jó!

Kint pedig hordj kesztyűt.

2013. febr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

én kipróbálom az olivaolajat!

2013. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jajj nem hittem,hogy ennyi hasznos tanácsot akpok,köszönöm :)!

Kesztyűt mindig hordok,de való igaz,hogy gyakran mosok kezet. Bőrgyógyászhoz mire eljutnék,kitavaszodna és olyankor ez a problémám meg szokott szűnni,tehát oda inkább nem megyek. De a többi ötlet közül majd mazsolázgatok és kipróbálom őket :)!

2013. febr. 15. 10:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Keverj pakolást, méz, shea vaj és kókuszolaj, ha van kedvenc kézkrémed azt is hozzákeverheted, kend be vastagon a bőröd és húzz rá kesztyűt, fél óra mulva lemosod és naon szép lesz
2013. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!