Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megfázhat a frissen vart tetkó?

Megfázhat a frissen vart tetkó?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most csináltattam egy tetkót a nyakamra.

Holnap reggel muszáj elmennem valahova, de félek, h megfázhat a tetkóm és begyullad.

Reggel kimennék a buszra, aztan leszállás után meleg helyen lennék. Azalatt míg a buszra várok megfázhat a tetkó? Elég ha eltakarom sállal? :)

Kérlek adjatok tanácsokat, tippeket, hogy hogyan gyógyítsam a tetkót...:) A tetováló azt mondta, hogy orvosi vazelint rakjak rá, de sok helyen azt olvastam, hogy a sima Bepanthen kenőcs a legjobb.



2013. febr. 20. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Bepanthen+ a legjobb rá.

Nem fog megfázni a tetkód :)Nyugodtan menj ki.


Tetkónál amit be kell tartani az hogy ne áztasd 1 hónapig minimum.

No uszoda, no szauna, no szoli .

2013. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ez egy seb. A kosztól, piszoktól gyullad be, a hideg, amúgy jót tesz, ha ég még a bőröd. Ferőtlenítsd, kend bepanthennel, ha kell fóliázd be, ahogy a tetkósod tanácsolta, úgy kezeld. Nekem is friss tetkóm van, úgy mondjuk nem mernék kimenni, hogy nincs lefóliázva, bármi piszok belemehet.
2013. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy minimum 3 napig fóliázni kell..
2013. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod utolsó. Bár, egy olyan tetkós, aki a vazelint javasolta, nem is csodálkoznék, hogy nem mondta a fóliázást.. Ennek ellenére persze lehet, hogy megemlítette, csak a kérdező nem írta le, mert hogy az alap. Anélkül a sálat is nehézkesen szedné ki a sebből, ha beleragad. Belegondolni is rossz lenne:S...
2013. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
3-4 napig fólia, bepanthen nélkül, utána amíg hámlani nem kezd, vékony rétegben kenőcs. sokkal szebben fog gyógyulni, mint ha kennéd rá napi ötször a krémet mint a bolond. a lényeg az hogy ne száradjon ki, az első pár napban a belőle folyó nedv bőven elég. vazelinnel, alsollal, tetrannal, testápolóval eszedbe ne jusson kenni, de csak úgy szabadon hagyni se!
2013. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SzilKa ***** válasza:

5-os, a Bepanthen is kell a folia ala, hiszen hamosito kenocs! Persze csak nagyon vekonyan szabad kenni. Ha nem ertesz hozza, ne adj buta tanacsokat legy szives. Abban van csak igazad, hogy a vazelint es tarsait hanyagolni kell, csakis Bepanthennel szabad kenni.

Kerdezo, elso 3 napban foliazni kell! Tegyed ra a foloat a nyakadra es utana salat is tegyel ra, ha fazol.


Egy tetovalo

2013. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudom mit beszélek, évek óta járok ugyanabba a szalonba és a megbízható tetoválóm ajánlotta ezt a módszert, sokkal jobb mint a fólia + krém, de nyilván az a szentírás ahogy te tudod, akkor is ha évek óta beválik ez mindenkinél. :)
2013. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzilKa ***** válasza:
Nekem az a szentírás, amit a mesterem, Müllner Csaba mondott és más "nagyok" (Sárközi Zsolt, Oravecz Szabi, stb). Természetesen előfordul olyan, hogy a tetoválók nem egyeznek meg az utókezelés mikéntjében, de azt hiszem a fenti nevek nem tegnap kezdték a szakmát és van némi tapasztalatuk.
2013. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem, ha rögtön ápolva van a seb a fólia alatt is, nem úszik csak a saját "levében" a tetoválásom.
2013. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hello. :) Koszi a válaszokat. :)

Már szépen gyógyul a tetkóm ,naponta 4-szer picit bekenem Bepanthennel ,ebbol 2-szer utánna be is fóliázom egybol , másik 2 alkalommal hagyom "levegozni". :)

Koszi a tanácsokat ,hasznosak voltak ,már alig várom március kozepét ,hogy már mehessek a kovetkezo tetkót felvarratni magamra.

2013. febr. 22. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!