Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek milyen természetes...

Nektek milyen természetes hajvilágosító vagy festékkoptató módszer vált be? Méz, kamilla, fahéj, stb?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyanról, hogy ha mézet vízzel oldunk, kis mértékben hidrogén-peroxidot választ ki. állítólag ez a legdrasztikusabb a természetes világosítási módszerek közül. ki is próbáltam, de semmin nem változtatott...

nektek mi vált be? hallottam már kamilla teáról, fahéjas hajvilágosításról, de állítólag ezek nem olyan hatásosak, mint a mézes dolog, pedig nekem az sem vált be.


festett vörösesbarna hajam van, az eredeti színem világosabb szürkés-szőkés-barna (nem tudom jobban körülírni ezt a színt :D), hogy tudnám nagyjából visszakapni az eredeti színemet szőkítőpor és festékek nélkül?


2013. febr. 23. 15:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ilyen most a hajam:

[link]

2013. febr. 23. 16:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld citromlével mosni :)

én is ugya így voltam,de én lenövesztettem.most nagyon menő,mert úgy néz ki mint a ma divatos ombre :)

2013. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehogy :( a vörös nagyon mélyen beleeszi magát a hajadba, főleg, ha eredetileg is van benne vörös pigment. Sokat segít ha csak Wu2 samponnal mosod, vagy a legolcsóbb kamillás samponnal. Nyárig ezek jól megnyitják a hajszerkezetedet, majd nyáron napoztasd:) ennyit tehetsz, semmi többet :(
2013. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én már többször is próbáltam ilyen citrom, méz, kamilla keveréket de semmi ... sajnos az igazság az hogy ezek maximum az eleve szőke hajon változtatnak. A tiedet maximum szétszárítják, tönkreteszik. Talán a colour b4 extra változatát kéne megpróbálnod de én pl azzal is befürödtem, kétszer, nem nagyon használt semmit nekem, de valakinek meg nagyon bejött vele az élet (én világosbarna festett hajról indultam ráadásul de már hosszú évek óta festett vagyok valószínűleg ez volt a baj)
2013. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szerencsére eredetileg nincs vörös pigment a hajamban! hát mindegy, majd nyáron a teszek rá olíva olajat és kiülök a napra pár órára, hátha világosít majd rajta...:)

eszméletlen zavar egyébként ez az ocsmány vöröses árnyalat :(

2013. márc. 15. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem LÁTSZIK az eredeti hajadban a vörös, még szinte biztos, hogy van benne, a barnákban általában van mert meleg barna árnyalat általában a természetes barnák haja. A másik dolog pedig hogy a vöröses barna festék nagyon makacs mint minden, amiben van vörös, nem fog iylen természetes módszerektől kikopni, maximum még vörösebb leszel a természetes szőkítős cuccoktól, a barnát lekaparják, a vöröses beütés meg marad.
2013. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor mit tegyek????:( marad a kemikália????
2013. márc. 22. 12:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Festett hajat kicsivel könnyebb világosítani természetes úton (is), mint a festetlent.

Pl kamillával. A szálas teljesen jó, patikában olcsóbban kapsz.

Kávédarálóval őröld meg, keverd ki kb tejföl sűrűségűre, s dunsztold be a fejed 1-3 órára.

Viszont sokkal többet világosít a hajadon, ha aszkorbinsavat vagy összetört C-vitamint kikeversz hajbalzsammal vagy samponnal és azt kened a hajadra 1órára, vagy citromlevet fújsz/permetezel/kensz rá és kimész napozni.

Mind próbálva, nálam működtek. A hajad egyik sem fogja roncsolni. :)

2013. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindtől világosabb lesz a hajad, de lehet, h vörösesebb. Mondjuk, nálam az volt a cél.
2013. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
1 EGÉSZ CITROM, 2 KANÁL MÉZ, KETTŐ KANÁL VÍZ, EZT ÖSSZE KEVEREM HAGYOM ÁLLNI, MAJD FELTESZEM A PAKOLÁST... HÁT NEKEM NEM IGEN HASZNÁLT 2X MEG CSINÁLTAM. NEM SOKAT ÉRT. MONDJUK A TAPINTÁSA JOBB LETT, ILLETVE KEZELHETŐBB. DE NEM VILÁGOSODOTT. SZERINTE,-.
2015. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!