Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nőknél a rövid haj szimbólum...

A nőknél a rövid haj szimbólum erővel bír?

Figyelt kérdés

Szerintem szimbolikusan a hajvágás egyenlő az öregedésbe való belenyugvással. A hosszú haj a fiatalsággal is összefügg. Az ifjú lányok szívesen növesztenek akár derékig érő hajat, aztán miután megszületik az első gyermek, praktikus okokból rövidebbre vágatják, majd ahogy öregednek, egyre kisebb lesz.


A rövid hajú nők általában sokkal önállóbak és keményebbek, erősebb bennük a férfiasság, egyszerűen ők hordják a nadrágot. A filmekben is gyakran használatos eszköz, a hajvágás. Ha egy nőt meg akarnak alázni, nőiességét elvenni, kopaszra, vagy rövidre nyírják hajukat, ezzel teljesen megsemmisítik az áldozatot. Gondoljuk csak nyilvános hajtépésekre, vagy az apácák hajának eltakarására! Pl V mint Vérbosszú, ahol kopaszra nyírtak a főszereplő nőt!


A francia forradalom után a nők rohamosan kezdték vágni a hajukat. Rövid hajjal a férfiak kezdték egyenértékűnek tekinteni a nőket. Azok a nők, akik a háborúk idején rövidre vágták hajukat, védekeztek. A gátlástalan katonák erőszakától menekültek, megfosztva magukat nőiességüktől, azt remélték, így nem kívánják majd őket, és nem alázzák meg. A 45 évesek lányok meglátásom szerint már inkább rövidebbre gondolnak, pl ezt látom naponta az utcán.


Szerintem azok a hölgyek, akik rövid hajat vágatnak nálam, mind komoly kapcsolatban vagy házasságban élnek. Nem akarnak már hódítani. Pl Ördög Nóri.


Ti mit gondoltok erről?


2013. márc. 1. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy egyszerűen van, akinek a rövid haj tetszik.
2013. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy nem kell mindig mindenbe belemagyarázni valamit.
2013. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez hülyeség. Nekem derékig érő hajam volt. Utána levágattam kisebbre, mert meguntam ekkor mellkasig érő hajam lett. A páromnak ez tetszett a legjobban, a színe is klassz volt. Utána télre levágattam rövidre(egyáltalán nem ilyen rövidet kértem, de mivel egy elég jó hírű fodrászhoz mentem, bíztam benne), én azóta majd' meg pusztulok. Minden bajom van ezzel a hajjal semmit nem lehet vele kezdeni se egyenesíteni, se göndöríteni, semmit. Már az agyamra megy, alig várom, hogy megnőjön a hajam (már ha egyszer valaha megnő)..:(

Lehet, inkább parókával kellett volna kipróbálnom..mondjuk amit kértem, a képen egyáltalán nem volt rövid, olyan vállig érő haj volt..erre most olyan állig érő..

Báááár, most hogy így mondod, lehet, hogy azért nem tetszik a rövid hajam, mert még hódítani akarok..:)

23N

2013. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenkinek áll jól a hosszú haj... Én is gondolkodom rajta, hogy levágatom pixie fazonra a hajamat, mert az is tud nőies és bájos lenni...
2013. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, egyetértek veletek! Most így visszaolvasva, elég konzervatív sablon amiket leírtam. :-( Azt hozzá kell tennem, a mondandóm jó részét egy cikkből vettem át, de már azzal sem értek egyet! Hiszen minden ember ízlése más!
2013. márc. 1. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább azzal a véleménnyel értek egyet, hogy a nők, ha változtatni akarnak magukon, más frizurát csináltatnak. Egyébként a haj kinő, a hosszabbal könnyebb bánni, nem lehet elfeküdni, kevesebb formázó kell, beszárítani sem kell, nekem ezért hosszabb :) A rövidet ráadásul kétnaponta mosni kell, a hosszút elég heti kétszer. Mindenki mást szeret, már nincs akkor jelentősége, mint régen.

Mikor megszületik a gyerek, azért rövidebb egyes nők haja, mert hullik mint a fene szülés után, szóval praktikus, valóban.

2013. márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amit írtál az nem valótlan és nem is elképzelhetetlen. Lehetséges, sőt logikailag teljesen valóságosnak tartom, hogy a nők levágathatták a hajukat azért, hogy ne legyenek erőszak áldozatai, vagy épp ezzel valamit mutattak a környezetük felé. Régen ezek a kis dolgok is rengeteget jelentettek, hiszen mennyi jelentősége volt egy falun annak, hogyha valaki kendőt hordott, sőt a kendő színe is igen fontos volt. Aki asszony, vagy éppen öregasszony esetleg özvegy, mindegyiket a kendőjük színe alapján kapásból meglehetett mondani. Szerintem ez a hajvágósdi is ilyesmi lehet.

most ennek szerepe: nincs (én meglátásomból nézve).

A sztárok többsége(és nem kell most az agyatlan győzikére meg a showból kiragadt pasasokra gondolni) igenis intelligens, és ők is tudnak ezekről a dolgokról, tehát nem elképzelhetetlen, hogy ennek egyes ismertebb embereknél nem hordoz üzenetet magával.


Remélem, hogy érthető :)

Nekem nagyon tetszenek az ilyen témák. Érdekesek, elgondolkoztatóak, nem mindig csak a felszín, a tárgyilagos, érzéketlen világ van előttünk.

2013. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mára már nincs jelentése a frizurának úgy, mint hajdanán - például a rövid hajú nőket nem nézik "rosszlánynak", vagy a vörösre festetteket örömlánynak.

Az meg, hogy az idősödő nők rövidebbre vágatják a hajukat, szerintem azért is van, mert egyrészt fiatalít, másrészt a haj veszít a szépségéből, dússágából az idők folyamán, és már nem annyira mutatós, mint fiatal korban.

Én nem hiszek abban, hogy valami lelki probléma miatt változtatnak a nők a hajukon. Ma már nem kell semmi különösebb ok ehhez, csak kedv és elhatározás. :)

2013. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van abban valami, amit írsz.

Azt mondják az okosok, hogy a génjeinkben van, miért buknak a pasik a hosszú hajú nőkre. Egyszerű a válasz: hajdanán, nagyon rég csak annak volt szép hosszú haja, aki egészséges volt. Ebből aztán leszűrhette a hímnemű egyed, alkalmas-e a nő egészséges utódok kihordására, felnevelésére. Mindig ez a szempont párválasztásnál, csak már nem tudjuk, miért döntünk úgy, ahogy.

A fiatal lányok ma is növesztik a hajukat, ez fontos nekik is, hiszen tudvalevő, hogy a férfiak nagy részének a hosszú hajú lányok tetszenek. Később már, ha megállapodtak, nem ez az elsődleges szempont, hanem a praktikum: kisgyerek mellett macera a hosszú haj, ráadásul a legtöbb nőnek hullik szülés után, nincs rá idő stb.

Tapasztalatom szerint az időseknek igenis előnyös a rövid haj, egy jó fazon éveket fiatalít rajtuk.

(egy fodrász)

2013. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!