Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a teendő azokkal a "pattaná...

Mi a teendő azokkal a "pattanásokkal", amiknek nincs közepük, és nem lehet kinyomni, csak egy nagy dudor van a bőr alatt, és fölötte piros a bőr?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig megjelenik a homlokomon és az államon 1-1 ilyen. Volt már, hogy annyira erőltettem körömmel, meg nyomkodtam összevissza, hogy sikerült valamit elérni, de "víz" jött csak belőle, utána meg persze kegyetlenül kisebesedett..Hogy lehet ezeket elkerülni, illetve mit kell csinálni velük, ha mégis megjelennek? Van, hogy zsíros a bőröm, akkor használok is arclemosót meg arcradírt, de nagyon kiszárítja, így egy ideig abba szoktam hagyni. 17L
2013. márc. 4. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
hagyd békén, vagy visszamegy, ha kezeled valami gyulladáscsökkentővel vagy begyullad, akkor ki lehet nyomni.
2013. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rajtam is mindig kijönnek ilyen rémségek, estére dermofil pasztát szoktam rájuk kenni, nappalra leszárítós korrektort. Eddig ez a leghatásosabb, így húzódik vissza leghamarabb.
2013. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. és ezek mitől lehetnek?
2013. márc. 4. 15:14
 4/4 Kim Bo Mao ***** válasza:
Ne használd az arclemosót, arcradírt sokszor, tönkreteszik a bőr ph-értékét és tönkreteszik a bőröd. Drasztikusan kisimít, de ha abbahagyod a használatukat dupla olyan zsíros lesz a bőröd. Fokozatosan hagyd el ezeket, és maradj a napi 1-2 arcmosásnál. Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt-különösen a narancssárga, vörös színűek, mint a répák, narancsfélék. A sok cukor amúgy okozhat ilyen típusú gyulladásokat, de az is lehet, hogy örökletes. Utóbbinál viszont nehezen elmúlasztható, csak a pubertás kor végén tűnnek el. Amit tehetsz, hogy kerülöd a mérgeket, a tésztafélék túlzott fogyasztását és minimálisra csökkented a cukorbevitelt. Sok víz, tea. Próbáld ki. Ha nagyon nem múlik el ezek után sem, akkor bőrgyógyász.
2013. márc. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!