Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennaport hogy kell kikeverni,...

Hennaport hogy kell kikeverni, hogy hajfestékként lehessen használni?

Figyelt kérdés
Mivel kell kikeverni (víz, citrom?), milyen illóolajok kellenek bele?
2013. márc. 6. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:
És meddig kell rajt hagyni világosbarna hajon, hogy ne répaszínű legyen, hanem kb. ilyen? [link]
2013. márc. 6. 19:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen hosszú hajad van, de vállig érőre kb. 100 g por biztosan elég. Hozzányomod két citrom levét, és még annyi erős fekete teát amennyi ahhoz kell, hogy kenhető legyen (vigyázz hogy ne legyen túl folyós, mert akkor csöpögni fog a buksid, amíg fent van :))

Ha nagyon világosbarna a hajad keverhetsz hozzá egy kis indigót, ez sötétíti, mélyíti a vörös színt, és nem lesz répás(bár az inkább szőke vagy ősz hajra kenve jellemző :)).

Illóolajok: úgy olvastam hogy eukaliptusz illóból kell bele 5-6 csepp, hogy jobban a hajhoz tapadjon a henna színanyaga.

még levendulát szoktak hozzá javasolni, ami kicsit enyhíti a szénaszagot, de szerintem bármilyen általad kedvelt illatú illóolajból tehetsz hozzá pár cseppet :)

Jól dolgozd el a port, hogy ne legyenek benne kis csomócskák, így egyenletes lesz a szín a végén. Tincsenként kend fel, naaagyon vastagon :)

Sok sikert!

2013. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú köszi, sokat segítettél :) Te csináltad már? Ha igen, milyen lett?
2013. márc. 6. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Én alapból középszőke vagyok, és az ún. 'színtelen hennát' vagyis cassiát használom rá hogy hátha élénkíti egy kicsit, a hennából csak néha hajerősítő pakolást szoktam felrakni 0,5-1 órára :)

De az egyik ismerősöm már jó pár hónapja használ ilyet - néha asszisztálok neki a felkenésnél, az igencsak vicces dolog :D - és neki ez az alapreceptje.

Néha rak mellé kurkumát és fahéjat - ezek elvileg világosítják kicsit a végeredményt :) és néha feketetea mellé/helyett kamillateát főz, az is világosít :)

De szoktak még ajánlani szegfűszegport, kávét(?), vörösbort...

A neten jó pár blogban és cikkben nálam - nálunk - még sokkal tapasztaltabb emberkék írnak a hennázásról, szerintem azokat is olvasd, mielőtt belevágnál, mi is átrágtuk magunkat rajta. :)

2013. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

neki kb. ilyen lett néhány hónap alatt a szőkésbarna haja: [link]


de azt mondják, hogy sosincs két egyforma, mindenkinek hajfüggő a végeredmény :)

2013. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na most már tényleg az utolsó, de láttam még hogy nem válaszoltam a kérdésedre.

A fenthagyási idő 2-6 óra között mozog ha jól tudom. Minél tovább marad annál sötétebb lesz.

Mi azért kezdtünk 3 órával mert ha nagyon besötétedik, világosítani majdnem lehetetlen természetes úton, vagy nagyon lassan megy, viszont ha túl világos lett volna a végeredmény, bármikor újrakenhettünk volna, mert ezt akármilyen gyakorisággal lehet, nem bántja a hajat.

Szóval szerintem olyan 3-4 órával kezdj, és ha ijesztően világos utána még tudsz rajta segíteni :)

2013. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

100 gramm port kb. 300-350ml forró vízzel kell összekeverni. Olyan állagot kell kapj kb. mint a tejfölnek. Ha ennél folyósabb, akkor nehezebb vele dolgozni, és minden tele lesz vele a lakásban.

Nem muszáj bele bármit is keverni, ez csak egy lehetőség, lehet natúr is használni. Én általában nem teszek bele semmit.

A hatóidőről: Nekem sötétszőke hajszínem van, a végein kicsit világosabb. Nekem eddig kb.2 óra tökéletesen elég volt. De minél sötétebb az eredeti hajszín, annál tovább maradhat rajta anélkül, hogy narancssárgás árnyalata lenne a hajnak. Mondjuk van aki épp azt szereti, ízlés kérdése.

Ne ijedj meg, ha még 1-1,5 óra után sem látsz nagy változást, idő kell neki, hogy a szín kialakuljon. Időnként nézz meg egy kis tincset napfényben, és ha elégedett vagy a színnel, akkor mosd csak le.

2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!