Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy írassam fel a gyógyszert,...

Hogy írassam fel a gyógyszert, vagy honnan szerezzek?

Figyelt kérdés
szóval elég durván pattanásos volt az arcom, most se szép a foltoktól, de már sokat javult. november végén elmentem magánbőrdokihoz, aki nagyon rendes volt, felírta az isotretinoin-ratiopharmot (uaz. mint sotret, roaccutan stb.) de rájöttem, hogy nagyon a pénzre megy (5000Ft minden kontroll, annyi, hogy rámnéz, meg felírja a gyógyszert). ráadásul csökkentette a dózist mert mondtam, hogy kissé felidegesített ez a dolog, hogy elég régóta szedem és olyan sokat még most se javult, erre ő azt mondta, hogy biztos a gyógyszer mellékhatása miatt vagyok ideges. mondom nem vagyok ideges alapból csak ez idegesített fel... szerintem azért van ez a egész, hogy a kisebb dózis miatt tovább szedjem így tovább járkáljak hozzá. szóval arra gondoltam, elmegyek egy másik bőrgyógyászhoz (aki nem magán, van itt a közelbe ilyen orvosközpont ami ingyenes), hogy mostantól ő írja fel a gyógyszert. pontosan tudom mennyit szedtem eddig be meg minden ilyet. szerintetek ez működhetne? felírogatná? a kúra felénél járok kb. de annak is örülnék ha valakinek lenne ilyen eladó gyógyszere, megvenném

2013. márc. 16. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Felírhatja akármelyik bőrgyógyász, persze, sőt akár a háziorvos is.


Neten viszont ne vegyél senkitől tablettát, ki tudja mi van benne, attól hogy a csomagolásra rá van írva hogy isotretinoin-ratiopharm, attól még nem biztos hogy azt tartalmazza.

2013. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
felírhatja a háziorvos? úgy tudtam, hogy az isotretinoin tartalmú gyógyszert csak szakorvos írhat fel.
2013. márc. 16. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez orvosfüggő igazából. Nekem pl a háziorvosom felír akármilyen gyógyszert ha viszem róla az ambuláns lapot/leletet/vizsgálati eredményt arról hogy előtte már egy szakorvos felírta nekem az adott szert.


De persze nem mindegyik doki ilyen, mindenesetre bőrgyógyász tuti fel fogja neked írni, akár magánpraxissal rendelkezik, akár SZTK alapon működik.

2013. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint felírhatja háziorvos, csak akkor nem támogatott áron kapod. A kérdésedből pedig gondolom, hogy elég smucig vagy, hogy ez zavarjon (nem sértésként mondom, bocsi). :D

Szóval ha még úgy van, ahogy írtam, mindenképp bőrgyógyászt keress. És működhet is, meg nem is. Sajnos erről a kezelésről elég eltérő véleménnyel vannak orvosok, szóval lehet, hogy más adagolást számol, csökkenti/növeli az adagot, és a végén kezdheted elölről fél év múlva.

Szóval azért vissza is üthet a gyógyszerváltás. :S

Persze ezt csak hallottakból szedtem össze, szóval ne vedd fejem, ha mégse.

De abban is van valami, hogy a magándokik csak a pénzre mennek. Persze, ha nem arra mennénk, közgyógyban csinálnák. Viszont saját tapasztalat: sztk-s és egyéb (értsd nem magán) dokik szörnyen bunkók, nem figyelnek rád, és csak megszívtam eddig: menj kontrollra két hét múlva, de időpont nincs, csak három hónappal későbbre, mellékhatás miatt visszamentem, mire tudtak fogadni, már eléggé eldurvult a dolog.

Egy próbát megér a dolog, de lehet nem éri meg. :S

Mástól meg ne vegyél tényleg, a gyógyszerhamisítás nagy biznisz, és orvosi felügyelet nélkül ne szedj ilyen lórúgást. :S

2013. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egyszer adott a magánbőrgyógyász egy papírt, vérvételre beutalóról, amit el kellett vinni a háziorvoshoz, el is vittem, de még nem voltam vérvételen. azon rajta van, hogy pontosan milyen gyógyszert írt fel stb... az megfelelne ambuláns lapnak?
2013. márc. 17. 16:08
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Az ilyen jellegű gyógyszereket (Roaccutan, Sotret, stb), nem hogy nem írhatja fel háziorvos, de bőrgyógyászok közül is csak olyan írhatja, fel, aki külön vizsgával rendelkezik, ezen gyógyszerek hatóanyagainak ismeretéről.

Ha Te mégis találnál olyan orvost, aki "lazán" felírja, akkor légy szíves oszd meg velem :), mert nagyon nehezen találtam olyan bőrgyógyász aki rendelkezik is a szükséges jogosítvánnyal, és hajlandó is felírni, viszont folyamatosan akkor rendel, mikor nekem munkában kell lenne, és sűrűn van betegállományban is, így már hónapok óta nem tudok eljutni hozzá. :( Ezért most félbe maradt a kúrám.

2013. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A pénzre megy, mert 5 ezer forint minden kontroll és csak ránéz az arcodra? Aranyom, végezd már el az orvosi és szerezz egy bőrgyógyász szakvizsgát. Megnézném, utána te mennyit kérsz egy kontrollért. És képzeld, azért tanult 15-20 évig (6 év egyetem + utána szakvizsgáig is több év), hogy ránézésre is tudja, ezért ő a szakorvos. Amúgy meg -mint írtad- magánorvos, ergo annyit kér, amennyit akar. Ha nem tetszik, nem kötelező magánrendelésre járni. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az 5 ezer forint magánrendelésen olcsónak számít... nagyon olcsónak. Főleg, aki ilyen spéci gyógyszerek felírására van szakosodva.
2015. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!