Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha töredezett a hajam, a...

Ha töredezett a hajam, a töredezettséget csak azzal tudom megállítani/megszűntetni, ha lenyírom?

Figyelt kérdés
Vagyis ha hagyom tovább nőni lenyírás nélkül és szedek közben hajvitamint, attól nem lesz jobb? És mit tegyek ez ellen az undormányos töredezés ellen? Úgy szeretnék már hosszú hajat, de mivel töredezik, mindig le kell nyíratnom, így kvázi esélyem sincs...
2013. márc. 23. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ez az egyetlen módszer. Nekem azóta nagyon jó a helyzet, mióta áttértem szilikonmentes balzsamra, és a végeit minden hajmosás után bekenem kókuszolajjal. Régen 3 hónap alatt tropára mentek a végei, most alig van 1 cm-es töredezés, pedig már fél éve vágattam.
2013. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj, ez olyan szomorú.... De köszönöm a választ! Kezdem belátni, hogy ez az egyetlen hatásos megoldás. Nyilván ott rontottam el, hogy minden nap mostam, de annyira zsírosodik, hogy az valami hihetetlen. Most fokozatosan kezdek átállni arra, hogy minél kevesebbszer mossam. Gáz helyzet ez...
2013. márc. 23. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló gondom, de ezek segítettek:

1) Vágattam a hajamból néhány centit, hogy felfrissüljön a hajam és eltűnjenek a töredezett részek.

2) Vettem egy hajbalzsamot (balea szőke hajra való), és minden hajmosás után használtam.

3) Minden 2. hajmosásnál (tehát 8-9 naponta) használok hajpakolást. Jelenleg kallos latte pakolást használok, imádom, mert nagyon puhítja a hajam, ápoltabb a hajam és az illata is finom vaníliás.

4) Amennyire tudom kerülöm a forró levegőt. Megtanultam nagyjából egyenesre szárítani a hajam, egész jól néz ki, viszont kicsit szöszös a hajam, amivel nem tudok mit csinálni a vasaláson kívül. Viszont erre is kifejlesztettem egy módszert, a hajvasalót bedugom, de nem várom meg, hogy elérje a max. hőmérsékletét (nem állítható), hanem amikor langyos, akkor kihúzom. És ilyenkor szoktam átvasalni csak a hajam végét. Így nem lesz olyan szöszös, borzos, mint egyébként, természetes esésű lesz a hajam és nem is szárad ki annyira, nem is töredezik.

5) Rendszeresen használok hajvégápoló szérumot, hajmosás után és két hajmosás között is, ha szükségét érzem.

6) Időnként tartok vitaminkúrát, ez nem feltétlenül a több ezer forintos szépségvitaminokat jelenti. Ilyen szépségvitamin közül még csak a dm saját márkásat próbáltam, az pl. tök jó és nem olyan drága, mint a társai. Ezenkívül sima multivitamint vagy komplex vitamint szoktam időnként szedni.

7) Figyelek a helyes táplálkozásra és a megfelelő folyadékbevitelre (napi 2 liter VÍZ!), mert belülről is fontos, hogy hidratáljuk, ápoljuk a hajunkat.


Ja, és a legfontosabb, váltogatom a balzsamot és a pakolást, mert egy idő után az összeset megszokja a hajam és már nem hat úgy. Ezért úgy szoktam, hogy veszek egy balzsamot, s ha el fogy, kipróbálok egy másikat. A balea szőke hajra való balzsam tipikusan az, ami nagyon jól hidratálja, puhává teszi a hajam, de az utolsó pár alkalommal már nem hidratál annyira, mint az elején, ezért érdemes utána mást használni, majd ismét visszatérni hozzá. :) A pakolásokkal ugyanígy vagyok, eddig a kallos placentás és a lattés pakolást vált be igazán, ezért most ezeket fogom felváltva használni.


Nekem ezek a módszerek beváltak. Régebben hajvágás után 1,5-2 hónappal már nagyon száraz, sprőd volt a hajam és töredezett. A legutóbbi hajvágás óta tényleg nagyon figyelek ezekre és most érzem, hogy már tényleg jó lenne egy kis tavaszi frissítés, úgyhogy hamarosan meglátogatom a fodrászomat. Ja, és augusztus végén volt utoljára vágva, azóta csak a frufrum. És most érzem, hogy már kezd töredezni a hajam, úgyhogy ideje vágni. :D

2013. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm a bőséges választ! :) Hát hallod, nekem nem lenne erőm ennyit kínlódni a hajammal :D De majd jobban figyelni fogok rá, és igyekszem megfogadni a tanácsokat :D
2013. márc. 24. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapos mosás nagyon rossz, max hetente kétszer mosd csak. A víz kiszárítja a fejbőrt és a hajadat is. A fejbőr ettől zsírosabb, a hajvég meg szárazabb lesz. Használj Naturland kénes sampont, Stella hajszeszt ha szükséges. Ezektől helyrejön a zsíros haj. A töredezett részen már semmi nem segít, a hajszál már nem egy élő dolog, ezért is nem lehet helyrehozni.
2013. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az, ha gyakran mosom, segíti a zsírosodást? :O Óóó, hát ma is okosabb lettem :D Tudtam, hogy rossz, de azt nem hogy segíti is. Na, akkor le kell szoknom a gyakori hajmosásról, ez van..
2013. márc. 26. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!