Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos az arcbőröm....

Pattanásos az arcbőröm. Rengeteg krémet használok rá. Lehet, hogy a sok krémtől még több pattanás jön elő?

Figyelt kérdés
Reggel szappant használok, és hidratáló krémet. Azután korrektort. Este ugyan azt a szappant mint reggel, még egy arctisztítót, tonikot, hidratáló krémet, pattanás elleni hidratáló krémet végül külön csak a pattanásokra téve krémet(vagy szárítot, vagy körömvirágot, esetleg sudo-t). Tudoom, ez iszonyú rengeteg minden. Lehet, hogy ettől is jönnek elő a pattanások? Mert ezek után is rengeteg van az arcomon. :( És szerintetek miket hagyjak ki?
2013. márc. 27. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

ismerős, én is nagyon pattanásos voltam, rengeteg mindent kipróbáltam. nekem ami bevált : igyál sok vizet és ne egyél csokit!

pár hét után nálam már látni is lehetett az eredményt! most már csak hegek vannak az arcomon.

persze így is használok több mindent rá, de ez a két dolog szépen letisztitja majd. remélem neked is segíthettem! :)

2013. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Korod?

A szappanos arcmosás a legrosszabb, amit csak tehetsz. Ezzel csak kiszárítod az arcod, ami az egyik oka a pattanások kialakulásának (ha érdekelnek a részleteke, levezetem neked a folyamatot). Másik pedig, hogy tuti nem a megfelelő termékeket használod a bőrödre. Leírnád az összesnek a márkáját és nevét?

2013. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezeket hasznàlom: oriflame pure nature tea fa&rozmaring szappan

Bioderma sébium gel moussant arclemosó,

Fabulon tini-tonik,

Nivea aqua effect tàplàló nappali arckrém

Sima körömviràg krém

Clean&clear advantage spot control moisturiser- arckrém

-||- fast clearing spot treatment- a pattanàsokra rà

2013. márc. 27. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

A korodat nem írtad, pedig az az egyik legfontosabb.

Még egyet kérdezek, és utána írok majd hasznos választ is. Kozmetikusnál voltál már?

2013. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. És még nem voltam. Tudooom hogy el kellene menni.. :/
2013. márc. 27. 20:23
 6/11 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne, ha elmennél kozmetikushoz, aki diagnosztizálás után megállapítja a bőrtípusodat, és annak megfelelő termékeket fog ajánlani, és ellát megfelelő tanácsokkal, hogy hogyan ápold otthon megfelelően a bőrödet.

Annyit látatlanban elmondanék, hogy a szappanos arcmosást felejtsd el, mert akármilyen is a szappan, nagyon kiszárítja az arcodat, és ettől zsírosabb lesz és sokkal több pattanásod lesz. Főleg, hogy szappant és arclemosót is használsz... Ez túl sok.

A másik probléma ami neked is feltűnt, hogy túl sok mindent használsz.

Amit a kozmetikusig javaslok: az arcodat reggel és este sima vízzel mosd meg, majd kamillateával (természetesen cukor nélkül) töröld át az arcod (ez a gyulladásokra nagyon jó), majd krémezd be. A kamillát egyébként napközben is nyugodtan használhatod.

És még egy dolog: a bőröd mondhatni a korodnak megfelelő állapotú, hisz ilyen idős korban ez a leggyakoribb bőrprobléma. Belülről is segítheted a bőröd állapotának javulását: igyál naponta elegendő vizet, kerüld a túl fűszeres, zsíros, olajos ételeket, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt.

Ha bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan.

2013. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A kamilla tea csak frissen jó? Vagy minden hasznàlat elött újat kell fözni?

2013. márc. 28. 09:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig frisset csinálni, hisz nem használsz belőle olyan sokat. Reggel csinálsz egy bögrével, és az kitart egész nap. Egy vattapamacsot belemártasz, és áttörlöd vele az arcod.
2013. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Màr csinàltam is egy pohàrral. :)
2013. márc. 28. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én 14 éves lány vagyok, hasonló problémákkal.

Amit ajánlani tudok, és én is használom:

-AVON Clearskin blemish clearing 3in1

[link]

-AVON Clearskin clear emergency SOS

[link]

-Garnier Pure Active tonik

[link]

-Garnier Pure Active 24 órás hidratáló krém

[link]


Amit még javasolhatok, hogy ne használj csa 1-2 termékcsaládot, hogy csak azokat szokja meg a bőröd.

LE A PATTANÁSOKKAL!!!

2013. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!