Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ablaküvegen keresztül le...

Ablaküvegen keresztül le lehet barnulni?

Figyelt kérdés
Autóban pl.

2013. ápr. 14. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy szobaban az eblak elott ( enis kivancsi vagyok :D)
2013. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem lehet. Az üveg a barnulásért felelős UVB sugarak 85%-át visszaveri, viszont a káros, UVA sugaraknak csupán 35%-át.
2013. ápr. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem le lehet. Ha dugó van, akkor nyáron mindig pirulok, de utána be is barnul :)
2013. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszii!!!
2013. ápr. 15. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Le lehet... nem egyszer tapasztaltam már hogy leégett kocsiban a karom.
2013. ápr. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Barnulás üvegen keresztül vagy árnyékban?



Az üveg elnyeli ugyan a rövid hullámhosszú ultraibolya sugárzást, de a 350-400 nm-es ultraibolya sugárzást átengedi. Ez a hosszabb hullámhosszú ultraibolya sugárzás kevésbé káros, mint a rövidebb hullámhosszú, de elegendő idő múlva ettől is lesülhetünk vagy leéghetünk.

Az üveg olyan, mint a napernyő - jól véd, de nem tökéletes.


Árnyékban is le lehet barnulni, hiszen a levegőben lévő gázok molekulái a látható fényt és az UV sugárzást is szórják. Ha nem így lenne, napkelte előtt és árnyékban teljes sötétség lenne, mint például a Holdon.

Felhasznált irodalom

2015. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!