Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most mi igaz a havi hajvágásról?

Most mi igaz a havi hajvágásról?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat is, hogy ha sűrűn vágod a hajvégeid akkor nem fog gyorsabban nőni, de azt is olvastam már hogy gyorsabban fog nőni mert így a haj nem a hajvégek helyreállításával foglalkozik hanem azzal, hogy nőjön.

Most akkor melyik az igaz??



2013. ápr. 15. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A haj nem gondolkodik, nem törekszik arra, hogy a sérüléseit helyreállítsa. Nem nől gyorsabban, ha gyakran vágatod, nem befolyásolja a hajhagymákat.
2013. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kettő között ilyen összefüggés nincs. Ami megfigyelhető, hogyha valakinek töredezik a haja és nem vágatja le, akkor nem látszik, hogy nőne, mert visszatörik a haj így mindig ugyanakkorának vagy rövidebbnek látszana. Havonta hajat vágni fölösleges, elég 3-4 havonta is. :)
2013. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a haj nem fogja helyreállítani magát soha, ha vágod, ha nem. A végeit meg fölösleges havonta vágatni, mert a végén nem lesz hajad.
2013. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem a hajvégek nőnek tehát hiába vágod,az nem befolyásolja a növekedését
2013. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Nem fog gyorsabban nőni, viszont szép egészséges lesz a vége. De ha havonta vágod egyáltalán nem lesz hosszabb, mert egy cm-nél kevesebbet nem nagyon tudsz vágni, és kb. annyit is nő egy hónapban. Az meg, hogy a haj a végek helyreállításával foglalkozik, hülyeség. Elképzelni sem tudom ki talál ki ilyeneket.

Én havonta vágom a hajam, de csak azért, hogy megtartsam a hosszát, és a vége mindig friss és egészséges legyen. Ha növeszteni akarod a hajad, akkor 3 havonta elég vágatni.

2013. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, amúgy hogy a hej helyreálítja megát egy fodrásznak tanuló ismerősömtől hallotam...
2013. ápr. 16. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a fodrász ismerősöd nem jól tudja. :D Egyébként ahogy észrevettem, a legtöbb tévhitet és hülyeséget a fodrászok terjesztik. Pl azt is, hogy a vágástól gyorsabban fog nőni. Persze, nekik a bevételük fog tőle nőni, más nem. :) Ha meg helyre tudná magát állítani a haj, akkor nem lenne sok embernek agyontöredezve, mert meggyógyítaná magát a haj. Ami nem lehet, mert a haj nem élő szövetekből áll. Ugyanabból van, mint a köröm. Az is visszanő, ha letörik, de nem fogja magát összeforrasztani.
2013. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fodrászoknak nem szabad hinni :D ritka a hozzáértő jó fodrász :D
2013. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!