Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Holnap megyek bőrgyógyászhoz...

Holnap megyek bőrgyógyászhoz a pattanásaim miatt. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Először milyen gyógyszert/krémet/kenőcsöt ír fel? Nem ilyen [link] az arcom, de 3-4 pattanás szinte mindig van, plusz a hátamon én a vállamon.

2013. ápr. 17. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi jóra. Én is voltam még régebben bőrgyógyászaton a pattanások miatt meg nekem kb fél évig be volt gyulladva a homlokom is. Írt fel hámosító krémet és annyi, nem vált be. Elmentem kozmetikushoz és ez volt életem legjobb döntése. Olyan szinten rendbe jött az arcom elvétve van egy-két pattincsom főleg menzesz előtt jön ki egy vagy kettő de az se vészes. Így már ritkábban járok kozmetikushoz de azért negyedévente elmegyek. A neogranormon is kiváló volt erre a problémára főleg ha sebes a pattanás helye ez pár nap alatt eltüntette. Szóval kozmetikust javaslom inkább.
2013. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre Duac gélt írt fel, amivel semmit nem értem, de persze lehet hogy csak több ideig kéne használni, viszont nekem egy tubussal 1 hét alatt elfogyott és rohadt drága.
2013. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem nagyon bunkó volt,bár orvosa válogatja. Először felírt egy tonikszerűséget Zynerit a neve. Semmit nem ért,csak hámlott tőle az egész arcom,hátam,és ecetszagom is volt ráadásul. Másodszor felírta a Tenutan nevű antibiotikumot. Ismételten nem ért semmit. Elküldött vérvételre,kiderült,hogy van egy kis vashiányom,de nem vészes. Visszamentem azt mondta,fogadjam el,életkori sajátosság,és kitessékelt. Rohadt mérges vagyok/voltam rá. Az arcom azóta szebb,mióta iszok csalánteát,remélem a hátam is szép lassan rendbejön majd :/
2013. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megnézi valószínűleg az arcod, és felír valamit. Nekem írt Duac gélt először, napok alatt rengeteget javult az arcom tőle. Nem tudom itt az előttem válaszoló hogy használta, de nekem vagy fél évig elég volt a legkisebb tubus. Az a baj, hogy egy idő után megszokja a bőr, és váltani kell. Utána kaptam Isotrexint, az is hatásos volt.

Én is jártam kozmetikushoz, nekem sokkal rosszabb lett tőle. Mivel hormonok okozzák a pattanásokat, azt mondta a bőrgyógyász is, hogy nem szabad hozzányúlni.

2013. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínű elküld vérvételre is.
2013. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok jóra ne számíts. Hacsak nem elküld vérvételre és kiderül, hogy van valami góc és ezt kikúrálják. Ha semmi góc meg egyáb baj nincs, szerintem erre a pár pattira NE kenj semmilyen gyógyszertári vényköteles hülyeséget. Nekem az elvileg "erősen hámlasztó" "szárító" "irritáló" hatású krém annyira megvastagította a bőrömet, hogy utána aztán hámlasztottam egy ideig. (és mivel ugye a megvastagodott bőr pattanásokat okoz, még a problémám se oldódott meg..) Inkább kozmetikushoz járj, tudom az nem hoz tartós eredményt, de véleményem szerint egy pattanást csak "kiüríteni" lehet, semmilyen krém nem tünteti el sajnos. Erre a pár pattira antibiatikumot nem fogsz kapni remélhetőleg, ha mégis, akkor be ne szedd! Ja, amúgy még vitaminkúrákat is szoktak ajánlani, ha esetleg van egy kis hiány (ha más tünetek is vannak: töredező körmök, stb)ezt nyugodtan szedheted, bár ettől sokkal szebb nem lesz a bőröd. Néhány doki táplálkozási tanácsokat is ad, vagy ha nem vényköteles termék kell, akkor általában biodermát, LRPt, vichyt ajánlanak, illetve "helyes" arcápolást.
2013. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
végül mi lett?
2013. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

visszaemlékezve először 2 hónap zynerit, majd mondtam neki, hogy adjon tabletta alapút

fél év alatt brutális változás, már az a ritkább amikor 2nél több pattanás van az arcomon, bár nyár eleje óta nem szedem

2014. aug. 17. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!