Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sotret mellett mehetek szoliba?

Sotret mellett mehetek szoliba?

Figyelt kérdés
tudom hogy őrültség, de napozásnál se égtem le, pedig be se kentem magam... előfordulhat hogy a fényérzékenység mint mellékhatás nem jelentkezik mindenkinél?
2013. máj. 2. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát hogyne, végülis mit számít hogy a leggyengébb nap is egy életre tönkreteheti a bőröd miközbe ezt szeded. Napozni sem szabad egyáltalán. Kb széthullhatsz mint egy oszló hulla. Szoli meg mennyivel erősebb mint a nap... sokkal. Meg amúgy is süt kint a nap, minek mennél egyáltalán szoliba?

A fényérzékenység mindenkinél jelentkezik.

2013. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de hát le se égtem :/

azért mennék szoliba mert majd szétsülök a hosszu farmerba, a hoka lábaimat meg nem szivesen mutogatom.reggel hattol este hatig meklozok. nem sok lehetőségem van napozni

2013. máj. 2. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem tilos volt kimennem a napra, alapból is leégős bőröm van, akkor mehettem csak ki, amikor már kicsi adagot szedtem (viszonylag). De ha nagyobb adagot szedsz, szigorúan tilos, és én most csak a napozásról beszélek, a szoli még durvább.
2013. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na jo a szoli tényleg kockázatos.... de a napra egy orát csak kimehetek? napi egyet szedek
2013. máj. 4. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
NEM....a fényérzékenység nem egyenlő azzal, hogy leégsz. A szó azt jelenti, hogy barna/piros foltok maradnak meg napozás UTÁN, lehet h nem rögtön, d ekésőbb kb 100% h igen. A te döntésed, hogy később kifizetsz-e 100ezreket lézerre meg hámlasztásra. Döntsd el, hogy a pattanásmentes, vagy a barna bőr fontos számodra, és ha utóbbi, hagyd abba a tablettát és legalább 1-2 hétig utána ne menj napra, hogy ürüljön a szervezetből, utána napozhatsz annyit amennyit jónak látsz.
2013. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a pattanásmentesség fontosabb. ezzel csak annyi a baj hogy már másfél honapja szedem de semmi eredményét nem látom a gyogyszernek és majd elbőgöm magam ha tükörbe nézek :(
2013. máj. 6. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
hát elvileg (ha jól tudom, de nem vagyok orvos) ezek 3-4 hónap után hoznak csak eredményt. Ha a 2.hónap végére-3.elejére sem látsz eredményt, akkor (ha vártál 1-2 hetet) elmehetsz napozni/szolizni, van akinek bejön, de én csak olyan esetben javaslom, ha az aknék nem túl gyulladtak, pirosak és a hegesedés/piros-lila foltok nem jellemzőek utána, mert ha ezek fellépnek, a szolitól csak rosszabb lesz és sose szabadulsz a foltoktól. Én magam 9 éve vagyok pattanásos, így már megjártam ezt-azt, persze az ilyen gyógyszerek nekem nem játszanak, mert nem durva az esetem, de így is zavar, így megértem:( Amúgy szerintem ha ez nem hat, belsőleges antibiotikumokkal ne próbálkozz többé, inkább kenegesd magad kívülről, mert egyik ismerősömnek komoly májgondjai lettek tőle (nem pont ettől, de hasonlótól) A nagy, göbös aknéra a benzoyl peroxid legtöbbször hat, bár ez is fényérzékenyít és sajnos ez se mindenkinek válik be, de egy próbát megér. A kisebb pattanások/comedok ellen pedig kémiai hámlasztás, otthon, ha más nem segít. Azért remélem segítettem valamit.:)
2013. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az elején még rosszabb is lett a bőröm, kellett kb 2 hónap hogy elkezdjen tisztulgatni, de mindig voltak foltokban pattanások rajta... aztán eltelt kb 4-5 hónap, akkor már nagyon látványos volt.
2013. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

értem, akkor további türelem.végülis a négy öt honaphoz képest a másfél honap semmi. csak az is baj hogy pultba dolgozok....emiatt sokszor teszek alapozot /korrektort az arcora.... salicilsavat tartalmazot. rosszabb nem lesz tőle,de godolom hogy akkor se kellene, mert használni se használ neki.

egyébként a napozásrol még annyit hogy nem érdekel hogy milyen fehér az arcom, a lábamnak akarok egy kis szint. (megyek az uton és beszolnak hogy hiporeklám....) azt se szabadna? ugy napozok hogy takarom az arcom, olyan szépen barnul a lábam, semmi baja

2013. máj. 8. 09:02
 10/10 Nature Sandra válasza:

Önbarnító!!! Napra tilos. Alapozót nyugodtan használhatsz.

Tényleg vedd komolyan, hogy nem szabad napozni. Én szolifüggő voltam heti 3X mentem 10 percre, pattanásokkal együtt. Nagyon megbántam, de most hogy szedem a sotretet 8 hónapja, eszembe se jutna szolizni, és ez után sem. Ezért mondom önbarnító, barnító fújás Tanity.

2013. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!