Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Niacide gél vagy alksebor...

Niacide gél vagy alksebor kenőcs pattanások, comedok ellen?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy annyira nem durva a problémám, simán elfedhető, de engem nagyon zavar ez a kb 100 darab nagyonpici apró pattanás, amit főleg tapintatni lehet, látni csak közelről. Normálisan étkezem, sportolok, vérképem rendben van, egyszer volt egy rossz fogam, de azóta eltelt 2,5 év, így nem az volt a probléma. Ciklusom is normális, hormonjaim rendben vannak.Bőrgyógyászoknál (4fő)voltam már így kijelenthetem, hogy a benzoyl peroxid/teafaolaj/házi praktikák/napozás/szolizás/drogériás cuccok/néhány gyógyszertári krém/natúrkozmetikumok nem használtak, sőt pl a skinoren+zineryt párostól olyan szörnyű lett a bőröm, hogy egy időre enyhe depresszióba estem. Kozmetikushoz járok 3 hetente, de ez nagyon időleges megoldás, tekintve hogy ennyi mitesszert nem lehet kinyomni egyszerre és következő alkalomra visszatérnek az előzők, bár az tény, hoyg íy legalább 1 hónapban kb 0,5-1 hétig nagyjából szép a bőröm, de utána minden a régi. Mit csináljak? 18 éves vagyok

2013. máj. 7. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen problémával voltam bőrgyógyásznál, ő a Niacide gélt ajánlotta, és nekem bevált. :) Viszont azt is mondta, hogy nem bőrradírozhatom az azrcomat és kozmetikushoz sem járhatok mert rontja a helyzetet. De tényleg bevált, minden reggel és este kellett felkennem, és felkenés előtt szappanos vízzel megmosni az arcom. 2-3 hét alatt egy pattanás sem volt már rajtam, viszont a hegek látszódtak, ugyanis a sok nyomkodástól ugye ottmaradt a helyük.
2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) a radírozást azért még megkérdezem, mert elvileg csak 1% glikolsav és 0,5% szalicilsav van benne, az én bőröm pedig 8-10%os glikolsavhoz szokott, szóval lehet nekem kéne valami nagyon enyhe radír még mellé.
2013. máj. 7. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!