Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Alternatív természetes vegysze...

Alternatív természetes vegyszermentes hajmosási módszert keresek! Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

kipróbáltam a szodabikát , a szappanos megoldást utána ecete s öblítés de nem vagyok elégedett visszatértem a vegyszeres bolti samponhoz, Utálom viszket a fejbőröm . Találnom kell vmilyen természetes módszert. Még a hajmosó porokat és a mosódiót nem problátam.

ÉS hosszú hajam van hátközépig ér


2013. máj. 24. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mosódiót nem ajánlom mert a szaponin felszívódhat a bőrbe és az nem éppen jó!

A szappan az ecet szódabikarbóna nem vegyszer?

2013. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem vegyszer , persze a szappan természetes alapayagogból készüljön. Én a saját készítésű szappanomat használtam de egyszerűen kb fél éven keresztül de nem lett szép a ahajam ráadásul sosem tudtam ragacsmentesen kiöblítenia a hajamt
2013. máj. 25. 00:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Szódabikarbóna+ ecet nekem egész jól bevált. De nem mindig ezt használom.

Amúgy javasolnám a babasamponokat...

2013. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nekem a szodabikas modszerrel az a bajom hogy ázott kutyaszagú lesz egy idő után a hajam hiába rakok illót az ecetbe
2013. máj. 25. 00:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, folyamatosan csak azt alkalmazva, szerintem sem jó. De én váltogatva használom. Babasampon meg elég kíméletes, szerintem 100x jobb, mint a szappan. Ráadásul gyerekeknek készülőben kevesebb vegyszer van.
2013. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak sima vizzel mosom bevalt
2013. máj. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tojássampont esetleg próbáltad?
2013. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a szódabikarbóna vegyszer.

Az ecet is.

Használják mindkettőt a vegyiparba. És azért nem szerencsés ezt használni, mert pusztán kémiailag mostad meg a hajad.


Vegyszermentes sampon nincs. Csak a sima víz. És a teák.

A többihez vegyi anyagokat használnak fel.


De alternatívák vannak. Pl biosamponok. vagy SLS és szilikon mentes samponok. Ezek repertoárja folyamatosan bővül. És jobbak is mint a szóda-ecet kombó mert tápanyagokkal van ellátva ami mehet a hajba.


Amit szeretnél az szinte lehetetlen.

A legtermészetesebb a biosampon.

2013. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen kihagytam a tojássampont is probáltam, ugyanúgy mint az előző megoldásnál a szaga zavart nyirkosabb időben illetve nagyon mélyen beleszagolva érződik a tojásszag pedig saját házi tojást tudnék használéni.

Valószínű hogy az lesz amit a kedves utolsó írt. Már nézegettem a bio samponokat , vmit kiválasztok csak sajnos sok nem kapható itt Debecenben

2013. máj. 25. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a dm-es Babylove sampont vagy a Dulgon kidset. Elég jók az összetevőik és olcsók is, csak nincsenek agyonreklámozva bio termékként.
2013. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!