Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy ne kelljen 3...

Mit tegyek, hogy ne kelljen 3 naponta hajat mosnom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon zsírosodik a hajam és amiatt muszáj vagyok 3 naponta mosni.. de tudom, hogy ez egyáltalán nem használ a hajnak, főleg nem a hajtőnek, de ha meg nem mosok hajat, az meg nagyon igénytelen. Ti hány naponta mostok hajat? Mit tegyek hogy legalább 4-5 napig bírja ki?
2013. jún. 2. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem használsz szilikonos hajápolókat, samponokat az már magában segíthet. Herbavita zsíros hajra való hajszesz is jó. Esetleg kénes sampon.
2013. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt a sampont használom most. Elvileg 'újjáépíti' a hajat:D

2013. jún. 2. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Már egy éve a DM szilikonmentes samponkínálatával mosok hajat, de egyik sem jön be, semmi különbséget nem látok a szilikonos és mentes társai között, ugyanúgy a 3. napon meg kell mosnom nekem is hajam. Talán száraz samponnal ki lehet tolni egy napot még a hajmosást, más ötletem sincs. Mostanában hétvégén csak a 4. napon mosok hajat, összekötöm, hát nincs javulás, nem zsírosodik kevésbé a hajam.
2013. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Régen nekem is 3-4 naponta kellett hajat mosni, most már elég 6-7 naponta. Én tudatosan kitoltam a hajmosásos napokat..először 1 nappal, aztán többel, és most már van, hogy a 7. napon is tök jól néz ki a hajam.


Ezt az újraépítős hülyeséget meg ne hidd el:D én a Balea Coffeines, szilikonmentes samponját használom, tök sokáig elég, 499 ft egy flakon és jó anyagok vannak benne.

2013. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt én is hallottam, hogy mindig el kell tolni a hajmosás napját és tovább bírja. De az a baj, hogy nekem a 4. napra ULTRA zsíros a hajam..szóval nekem undorító. Ezért inkább mindig megmosom..
2013. jún. 2. 17:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanúgy 3 naponta meg kell mosnom a hajam, pedig már fél éve nem használok szilikonos termékeket és herba vita hajszeszt is használtam (a zsíros hajra valót).

Én be szoktam fonni, ettől volument kap a szögegyenes, hamar lelapuló hajam. Hajmosás után, mikor már száraz a hajam, akkor a hajtövekhez szoktam tenni egy kis hajhabot. Ezekkel sikerül kitolnom 4-5 napig a hajmosást.

2013. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok:

Igen, egy darabig nem túl kellemes, de hát valamit valamiért..próbálj meg akkor otthon maradni, vagy fogd össze ilyenkor stb.

Egyébként én hajmosáskor mindig cseppentek a samponba 5-6 csepp rozmaring olajat, elvben ettől is kevésbé zsírosodik, de nem tudom, hogy nélküle jelenleg mennyire zsírosodna:D azért egy próbát talán megér.

2013. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 3 naponta hajmosás teljesen belefér az egészséges kategóriába, szerintem ne aggódj.
2013. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
itt rontod el, hiába zsíros ne mosd meg mert sose fogod így kitolni, én hetente mosok hajat kivéve ha edzésen vagy valami nagy munka után ramaty lesz a hajam akkor nyilván muszáj, de komolyan régen én is ezzel szenvedtem de erőt vettem magamon és megérte, ami még segítségedre lehet az a hintőpor ha látod h zsírosodik a töve hintőporozd be, a hajamat már a hét vége felé felkötve hordom így kibírhatóbb :)
2013. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a kitolós dolog is olyan ám, hogy nem mindenkinek használ. Nálam legalábbis egyáltalán nem vált be sőt, akkor kezdett el nagyon hullani a hajam. Elmentem vele bőrgyógyászhoz és ő maga mondta, hogy vannak esetek, amikor nem lehet vele mit csinálni. Genetika, kor stb. A tinédzser kor, fiatal felnőtt kor kiváltképp érintett ebben. Ahogy nekem pl a bőröm is zsíros és annak faggyútermelését sem próbálom csökkenteni azzal, hogy nem mosok arcot, nem igaz? Nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy ilyen esetben nyugodtan meg szabad mosni a hajat akár naponta is, csak arra kell odafigyelni, hogy egyrészt kímélő sampont használjunk (pl babasampont), másrészt hígítsuk. Én próbáltam a fentebb említettekből mindent, és semmi nem vált be.
2013. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!