Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajfestékeket keverjek...

Milyen hajfestékeket keverjek ahhoz, hogy ilyen színű legyen a hajam?

Figyelt kérdés

Hamvas szőkére van most festve a hajam, de már ezalatt az 1 év alatt meguntam... a linken látható színt szeretnék, gondolkodtam rajta, hogy összekeverem azt a festéket,amit most használok(hamvasszőke) egy enyhe vörössel...szerintetek ez jó ötlet?

[link]



2013. jún. 6. 18:38
 1/2 Nikol.T. válasza:

Szia!


Irigyellek, hogy ez a gondod! :) Ugyanis én épp az ellenkezőjével küzdöttem nagyon sokáig! Barna hajra kenve a hamvasszőke festéket rendszeresen hasonló árnyalatot kaptam (több, mint egy éven keresztül!), mint a képen látott! (Majd 2 diploma mellé a fodrász szakmát is megszereztem. :))


Ugyanakkor a javaslatom neked most mindenképp az, hogy semmiképp ne a hamvasszőkét kevergesd. Válassz egy hasonló árnyalatú világos-barna színt, mint ami a képen a lány tincseiben látható, és egy, az övéhez hasonlatos vöröses festéket is! Ezek után pedig, hogy bizton ne legyen sötétebb barna vagy sötétebb vörös az eredmény, mint amit szeretnél, első körben a világos barna festéket használd úgy, hogy - jól, mégis egyes tincseket tekintve kissé egyenetlenül elosztva a hajon(!) - fele annyi ideig hagyd hatni a festéket, mint az előírt hatóidő! (Mondjuk, ha 20 percet ír, akkor 10 percnél ne tovább!) S mivel a képen látható lánynak világosabb és sötétebb tincsei is vannak, másodiknak vidd fel a világos vöröses festéket, szintén fele annyi hatóidővel, mint amit az előír! Így kapható a képen látható kissé egyenetlen szőkés-vöröses, itt-ott kissé barnás tincsű eredmény. :)


Lényeges, hogy ha a barna festék lemosása után a vöröses festéket azonnal, vagy 1-2 nap múlva kened fel, akkor...

1. Mivel frissen mosott hajra kerül a festék, elképzelhető, hogy kisebb lesz a tapadása, mint mosatlan hajon. (Bár az előírt hatóidő felénél többet ekkor sem javaslok, hogy ne legyél vörösesebb, mint szeretnél.)

2. Ha azonnal, vagy a világos barna festék használata után 1-2 nappal kened fel a vörösest, a "dupla festéstől" sem fog jobban károsodni a hajad, mintha egy festést intéznél, hiszen a hatóidők mindkét esetben meg lettek felezve.

3. A hatóidőket azért kell felezni, hogy egyik festék se dominálhassa túl a meglévő hamvas-szőke árnyalatod, ugyanis világos hajat könnyű sötétebbre festeni, mint ahogy azt az ember tervezi. (Fordított esetben ez már csak hidrogén használatával lenne igaz, ami persze szintén újabb festést igényel a színárnyalat eltalálásához.)


Sok sikert!

2013. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes tanácsadást, ki fogom így próbálni!:)
2013. jún. 7. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!