Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha érzékeny vagyok a klóros...

Ha érzékeny vagyok a klóros vízre és viszketek kipattogok tőle, akkor ha hidegvízben zuhanyzok csökken a tünet?

Figyelt kérdés
Mert azt olvastam hogy a melegvíz kitágítja a pórusokat és a klór bejut a bőrbe... Esetleg valami bevált készítmény erre? Pl babaolaj?
2013. jún. 13. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol akarsz te hideg vízzel zuhanyozni?

Klóros vízzel csak strandon találkozhatsz.

2013. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha ennyire érzékeny vagy a vízre mert ki tudja hogy miylen minőségű nálatok akkor érdemes rászerelni egy vízszűrőt. Az olaj se rossz megoldás én sokszor csinálom úgy hoyg napraforgóolajjal bekenem magamat a kádban és úgy fürdök és utána a bőröm puha nem kell testápolózni
2013. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első te honnan szeded ezt a baromságot!? Köztudott hogy itt Budapesten túl klóros a víz! Máshol is klórozzák, de itt nagyon... Köszi második, lehet az olajban van valami remény mert ezek a kenőcsök semmit nem érnek nekem...
2013. jún. 14. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, hogy pesti? Bocs, de errefelé UV-vel fertőtlenítenek, nem pedig klórral.


De abban az esetben is kétlem, hogy olyan mennyiségben tartalmazna klórt, amire érzékeny lehetnél.

Ivóvízről van szó!

Belülről sokkal károsabb a klór, mint kívülről. Ha olyan mennyiségben tartalmaz, hogy a bőrödnek is rossz, akkor az ivással is lehetnének problémák (nem is kicsit).


Ettől függetlenül...

a víz klór nélkül is okozhat allergiás panaszokat, ekcémát. Ez nekem is ismerős.

2013. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én itt egy nagyobb közösségben élek, többen lakunk itt és mások is panaszkodnak ugyanerre, van aki jobban van aki kevésbé, de tény hogy a túlklóros víz okozza! Eddig nem itt éltem és semmi bajom nem volt a vízzel! Csak mióta it élek! Szóval ha ásványvizet iszom ehelyett a sz@r helyett akkor javulhat a bőröm is?
2013. jún. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!