Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? Nagyon zsíros...

Mit csináljak? Nagyon zsíros a bőröm és tele van patanással.

Figyelt kérdés
Már voltam kozmetikusnál is , de szinte semmit sem haszált. Már minden féle kozmetikumot kipróbáltam de csak rontott a helyzeten .
2013. jún. 19. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
egy nap többször mosd meg de szappannal :) és is azt szoktam és leszáritja
2013. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiiii ***** válasza:

Csakhogy a szappan a bőrt is kiszárítja, azt sem szabad túlzásba vinni!

Kozmetikum helyett olvass utána az élesztő bőrre való hatásainak.

Én néha szoktam kotyvasztani tejből, élesztőből, néha magvakból pakolást, felrakom, és utána nagyon jó érzés az arcbőrömnek, szép lesz tőle.

2013. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 reszelo ***** válasza:

Na akkor most megmondom a tutit... Ugyanilyen bőröm van, 28 vagyok már, de még mindig olyan zsíros a pofám, hogy belenézek a kocsiba a visszapillantóba és tükröződik benne az előttem haladó forgalom a fejemről...


Gondolhatod, hogy milyen tinédzserfejem volt... Minden sz@rt kipróbáltam, végül ez jött be:


Melegvízzel arcmosás (azsírt oldja), de persze jó hideggel is, ha nincs meleg, pl Mekiben vagy mittomén hol, aztán törölközővel erősen töröld át. Szinte majdnem dörzsölve, de azért ne vörösödjön ki a a hülye fejed, mert az nagyon ciki megintcsak... Én könyven olvastam, és frankón bejött...


minden centijét a fejednek töröld át és zsír lesz (nem zsíros)


Azóta így mosok arcot...

Egyébként ez a túlszárítás hülyeség, mert akinek zsíros a bőre, az nem tud túlszáradni... 10 p és olyan zsíros lesz a fejed megint, hogy az orrod tövébl zsíroskenyérre valót tudsz kikaparni apukám...

2013. jún. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a túlszárítás nem hülyeség!

nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy a zsíros bőrüket állandóan szárítják, de ez nem jó!

a zsíros bőr legnagyobb ellensége az alkohol, ami a legtöbb zsíros bőrre való termékben megtalálható.


ezért kell natúrkozmetikumokat használni!


nekem is nagyon zsíros és pattanásos a bőröm, pedig már 29 vagyok.

kb. 3 hónapja álltam le a drogériás kencékkel, és sokat segítettek a nítúrkozmetikumok. és nem is drágábbak!

Rossmann és dm saját márkái, Alterra és Alverde.

Ezen kívül sószappan, shea vaj, iszapos/agyagos arcpakolás, stb.

Mind párszáz ft.


A néhány ezres Loreál meg úgy tönkretette a bőröm, hogy még mindig azt próbálom helyrehozni. Mert ezek a kencék tele vannak kőolajszármazékokkal. szinte minden, amit márkásnak és jónak gondol az ember. Bele kell ásnod magad ebbe a témába, de megéri!

2013. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!