Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnék házilag sampont,...

Hogyan tudnék házilag sampont, szappant, és bőrápoló szereket előállítani?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sampont, pontosabban haj- és fejbőr mosására, tisztítására, ápolására alkalmas anyagot például szappanfűből vagy mosódióból is elő tudsz állítani. A szappanfű Magyarországon is termő gyógynövény.


Mennyire szeretnéd, hogy majdan az előállított samponod samponszerű/állagú legyen? Mi a célod: környezetbarát, emberbarát, bőrbarát anyag használta vagy más okok motiválnak?


Amennyiben nem muszáj, hogy igazán sampon állagú legyen a samponod, egészséges és hatékony tisztító az 5%-os almaecet, amelyet vízbe keverve lehet használni.


Szappant tudsz készíteni, ha vásárolsz hozzávalókat. A legegyszerűbb szappan a következőkből áll: (állati vagy növényi) zsír vagy olaj, víz, NaOH (nátrium-hidroxid).


Itt találsz egy leírást, szerintem ezt tanulmányozd át alaposan: [link]


Sajnos, ahol eredetileg fent volt a cikk, ott most nem találom, nem működik az az oldal.


Készítettem már én is szappant házilag, meg lehet csinálni, de nagyon fontos, hogy az alapanyagok adagolásának sorrendjét betartsd sérülések elkerülése végett!!!

Amikor anno szappankészítésbe fogtam, előtte felvettem a kapcsolatot egy vegyésszel, mert egy kicsit túlaggódtam a dolgot, de nem muszáj neked is ezt tenned. Nagyon sok fórumon vannak szappankészítők, akik rendkívül gyakorlottak és sokféle szappant alkottak már!

Itt az egyik fórum:

[link]


Például én olívaolajat használtam a szappanom gyártásakor, a nátrium-hidroxidot pedig Bp-en tudtam beszerezni, de interneten is meg tudod az anyagot rendelni.


Bőrápoláshoz shea (karité) vajat használok egy ideje. Rengeteg terméket kipróbáltam és csak ez a természetes anyag vált be nekem. (Mi Afrikából, Ghanából rendeltük, de Magyarországon is be tudod szerezni. Igazából nem vaj, mivel nem tejtermék, csak a neve vaj, egyébként növényből van.)


Bőrápoláshoz rengeteg gyógynövényt lehet használni, attól függően, hogy milyen bőrproblémád van – ha van. A gyógynövényeket használhatod forrázat, főzet, olajos kivonat vagy illóolaj formájában is, attól függően, hogy épp mi a célod.


Hajápoláskor figyelni kell a fejbőr állapotára. A hajadnak és a fejbőrödnek is a vaddisznósörte hajkefe használatával teszel a legjobbat. (Keress rá a google-lel!) A fejbőrt alaposan megmasszírozza, nagyon jó érzés! A hajat pedig nem roncsolja, sőt!

Anyum már gyerekkoromban is ezzel kefélte, masszírozta a fejbőrömet, fésűnek pedig vagy fából vagy szaruból való ajánlott.

2013. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a kommented. Jó volt olvasni.
2013. júl. 2. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy! Köszönöm az elismerő szavakat. :-)


Eszembe jutott még néhány fontos dolog. Amennyiben még nem ismered az illóolajokat, akkor egy kikötés: amikor napozik, napfényre, vagy szoláriumba megy az ember, olyankor bőrre ne használjon bizonyos termékeket/anyagokat, mert fényérzékenyíthetnek. Nyáron ezt a szabályt mindennaposan követni kell. A citrusok illóolaja (grapefruit, citrom, narancs, stb.) és az orbáncfűolaj (ez nem illóolaj, hanem az orbáncfű olajos kivonata) – ezek tehát fényérzékenyítők lehetnek. A fahéj illóval is vigyázni kell.


Vigyázz, hogy ne illatolajat, hanem illóolajat vásárolj, mert nagy a különbség ezek között. Az illatolaj egy szintetikusan előállított szer, míg az illóolaj az adott növényből van kinyerve. Sajnos gyakran az illatolajra azt írják, hogy illóolaj.


Amennyiben elmégy gyógynövényboltba, bioboltba és ott forgalmaznak Aromax márkájú illókat, akkor lehet általában kérni ingyen egy összefoglaló táblázatot az illókról, ez nagy hasznodra tud válni (egy A4-es oldal az egész, de nagyon jó).


Megbízható márkát ajánlott vásárolni. Nekem vannak Aromax márkájúak, ezek nem a lehető legjobbak, nem bio minőségűek, de megfelelőek szerintem kezdetben. Amennyiben bio minőségűt szeretnél/tudsz vásárolni, akkor a Panarom, Primavera, Farfalla márkájúakat lehet keresni.


Gyakran vásárolok illóolajat gyógyszertárakban, vannak, ahol szívesen adják, máshol kevésbé. Gyógyszertárban történő vásárláskor úgy kérd, hogy „kimérős” illóolaj. Szokott lenni levendula, citrom, kakukkfű, ánizs. Nekem cseppentőre nincs szükségem, mivel van itthon rengeteg, de ha neked nincsenek korábbról megmaradt cseppentőid, akkor azt is kell kérni a gyógyszertárban. (Nem pipettára gondolok, hanem az illóolajos üvegbe való műanyagra.) Amennyiben patikában vásárolod meg az illót, ott kedvezőbb szokott lenni az ár, például az üzletekben 10 g kerül annyiba, mint patikában 20 g. Azért én mindig rákérdezek az árakra vásárlás előtt a biztonság és tájékozottság kedvéért.


Egy igazán rövidke könyv – ha érdekelnek az illóolajak, gyógynövények, kezdetnek jó ötlet elolvasni: dr. Biegelbauer Pál: Gyógyító illatok. Ebben a könyvben le vannak írva azok a hasznos tudnivalók, amelyek a természetes kozmetikumok otthoni elkészítéséhez jól jönnek. A hidegen sajtolt olajokról, otthoni parfümkészítésről, kencékről, bőrápolásról, javallatokról, ellenjavallatokról is van ebben a könyvben szó. Nekem ez a könyv volt az első, amelyet ebben a témában olvastam és a mai napig nagyon szeretem és ajánlom.


A fogápolásról még nem ejtettünk szót, pedig azt is meg lehet oldani az egészségre tekintettel, hiszen némely fogkrémbe még cukor is kerül, a fluorról nem is beszélve. Évek óta fogport használok és az a tapasztalatom, hogy nagyon jó. Éppen pár hónapja voltam fogorvosnál, csak szűrésen és a doktornő azt mondta, hogy szép ápolt a fogsorom és igaz is, hogy évtizedek óta semmi gond nem volt a fogaimmal, ínyemmel.

[link]

Aki nagyon megszokta a fogkrémeket, annak lehet, hogy furcsa átszokni, mivel ez por.


Eszembe jutott, hogy írtam neked az előző hozzászólásomban azt, hogy külföldről rendeltük a shea vajat, nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban mit gondoltál. Elfelejtettem ugyanis azt hozzátenni, hogy mi azért onnan szereztük be a terméket, mert – hihetetlen szinte – de úgy olcsóbb volt, mintha Magyarországon bárhol vettem volna meg. Nem szeretem, ha átvernek, emiatt döntöttem a külföldi beszerzés mellett.

Ez volt a helyzet akkor is, amikor Nano sörtéjű fogkeféket vásároltunk, itthon egy darab például: [link] , amíg mi 4 db-ot vásároltunk 700.- Ft-ért, ugyanazt, külföldről. Ezeket a fogkeféket fogkrém vagy más fogmosószer adalék nélkül lehet használni.

2013. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tényleg nagyon hasznosak ( érdekesek is), amiket írtál. A fogport ki is fogom próbálni! Az első szappanom már meg volt ^^ Nem tudom, mennyire lehet jól sikerültnek nevezni, de én elégedett vagyok a művemmel. :)

Még egyszer:

Köszönöm. :)

2013. júl. 8. 10:51
 5/5 anonim válasza:
www.lukreciakencei.hu Ezen az oldalon sok recept van!
2013. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!