Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet kezdeni a zsíros,...

Mit lehet kezdeni a zsíros, mitesszeres, pattanásos arcbőrrel? :/

Figyelt kérdés
lehet, hogy csak a kamaszkor miatt van? elmúlik pár év múlva? mert hiába használok pattanásos zsíros bőrre való szereket, bőrradírt semmi nem használ, évek óta ilyen, elmúlik felnőttkorban? 16/l ja és nem a táplálkozással van gond, kb semmi zsíros kaját nem eszek.
2013. júl. 6. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
illetve, hakozmetikushoz megyek, ő mit tud csinálni?
2013. júl. 6. 20:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kozmetikushoz mész ő csinál egy arctisztítást. Ilyenkor kinyomkodja a mitesszereidet és a pattanásokat.
2013. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már vagy 1 milliószor feltették...

Tehát: menj el bőrgyógyászhoz ill. kozmetikushoz. Én is próbálkoztam mindennel, semmi sem segített. Az orvos felír krémet vagy gyógyszert, a kozmetikus kitisztítja az arcod. Persze ezt többször ismételni kell. Az ilyen drogériás cuccok nem segítenek, szakemberhez kell fordulni.

Nekem elég ronda bőröm volt, jártam bőrgyógyásznál, gyógyszert írt fel, párszor kozmetikusnál és tiszta lett az arcom. Ha genetikailag ilyen a bőröd, akkor a későbbiekben is ilyen marad, esetleg kevésbé durva. Nekem most már nincs gondom a pattanásokkal, igaz a kamaszkorból is kinövök lassan... A bőröm viszont zsíros lenne, ha nem használnék megfelelő készítményeket. A zsíros, problémás bőrre való krémek, lemosók igazából csak most segítenek. A Bioderma zöld termékcsaládját használom. Gyógyszertárban lehet kapni. Tehát most szép bőröm van, de megfelelően ápolom, kozmetikushoz is elég évente 2x járnom.

19L

2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, de a mai napig zsíros, mitesszeresedésre hajlamos a bőröm. Tinikoromban egyenesen katasztrofális volt és ha nem figyelek oda, mit eszem (zsíros, cukros ételek teljességgel kizárva) vagy sok a gond, stressz, kialvatlanság, nagyon sokat romlik a bőröm. A pattanásnak belső oka van, látványosan ezen semmi nem segít, ami a külső bőrápolást illeti, hiszen az okot nem szünteti meg. Mindazonáltal én is azt javaslom, hogy vegyetek a szüleiddel Bioderma/LRP/Eucerin bőrápolókat. Drága, de ezekkel szinten lehet tartani a problémát. Ki kell őket próbálni, nekem az Eucerin vált be ezek körül. Ha nagyon súlyos az eset, akkor érdemes meggondolni a Sotret nevű gyógyszer szedését, de ezt lelkiismeretes orvos tényleg nagyon durva, hegveszéllyel járó ragyákra írja fel, az meg nem túl gyakori azért.


27 L

2013. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!