Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? Elegem van...

Mit csináljak? Elegem van már. Lányokhoz szólok leginkább.

Figyelt kérdés
Egyszerűen undorodom magamtól..14éves vagyok..de a testemből elegem van..pattanásos vagyok és szőrös..a kezem meg a lábam nagyon szőrös..de a lábamat gyantázom illetve borotválom..a kezemet könyöktől lefele pedig gyantázom ha úgy adódik alkalmam rá..de most nyáron mit csináljak a kezemmel,mert ha legyantázom oké ott sima..de könyöktől a vállamig még ott is szőrős...ott meg már nem kéne gyantázni,vagy igen? na mindegy..az egész testemen szőrös vagyok..nyakam hátul,combom hátul,fenekem,derekam,derekam alatt,egész hátam,hasam..de ezeken a helyeken nem olyan nagyon vészesen mint a karomon illetve lábamon..de mivel barna hajú vagyok és elég fehér bőrű,így nagyon meglátszódnak még azok a kevésbé sötét szőrök..nagyon irritál..ez miatt nem megyek strandra barátokkal,se semmi..trikóba is alig merek lenni,főleg fiúk előtt..kérlek segítsetek mert engem ez nagyon zavar...

2013. júl. 13. 01:11
 1/4 punkibunki9 ***** válasza:
84%
Sajnos én is ugyanezzel a problémával küszködöm. Én 17 éves lány vagyok és még én sem találtam rá megfelelő ellenszert. De tudok egy kicsit segíteni. A gyantázás nagyon jó dolog, ezt folytasd is. Évekkel később annyira ki fog kopni, hogy alig fog már kinőni. Keserves folyamat, de megéri. Ne borotválj!!! Ez nagyon fontos. Ha vészhelyzet van egye fene! De egyébként ne. A karodon felül, könyöktől fel ott pedig mondom is: Azok nem olyan hosszú szőrök mindenkinek olyan csak sajnos neked (nekem is ) jobban látszik, mert sötétebb. Ugyanez a hasadon, a hátadon, nyakon meg úgy mindenhol máshol. Ezeket ki lehet szőkíteni, úgy hogy észre sem venni. A drogériákban és a fodrászcikkesnél lehet venni szőkítőport. A fodrászcikkeset ajánlom mert az nagyon kiszererelésű, olcsóbb és "profibb". Nagyon könnyű használni, nem fáj és a sötét szőr annyira kiszőkül, hogy testszínű babaszőr lesz belőle: olyan mint mindenkinek :D A f.cikkesnél amúgy úgy adták nekem h hajra való szőkítőpor. Ugyanaz mint a testre való nyugi. Nekem is a kozmetikusom ajánlotta aki engem gyantáz. Beszélj vele a szőkítőporról. A fenék külső részeit is nyugodtan kiszőkítheted, de ha ott már durvább a helyzet akkor gyantáztass és szőkíts egyszerre. Tudom, hogy kellemetlen de a kozmetikus megcsinálja. Nagyon szégyenlős vagyok én is , de higgy nekem, én évekig sőt még most is vesződöm vele. Az okok pedig leginkább hormonálisak. Ha elmész egy orvoshoz az is ezt fogja mondani. De sajnos ezt még a te (mi) korunkban nem szabad kezelni. A hormonaink még pörögnek és ha egy hormon gyógyszerrel próbálkoznának az orvosok, csak az lenne a vége hogy belerondítanak a hormonháztartásunkba és csak rosszabb lenne, vagy ki tudja milyen következményei lesznek. Majd olyan 20 éves kortÓl. Szépen gyantáztass, epilálj és szőkíts! Nagyon szar meló de ilyen ez a női sors :D És ne csüggedj. Nem minden olyan feltűnő csak mivel te többet és közelebbről látod magad neked még feltűnőbbek. Nézd meg más lányok alkarját. Nekik is olyan, habár sokan szedik de még sztároknak is láttam, hogy nem piszkálják mert csak a baj van vele. A pattanásokra is gyógyír a kozmetikus,és mindig fertőtleníts! Ha nem tartod tisztán a pattanást, csak gyűlnek a bacik és rosszabb lesz. De egyébként a pattanások és a kellemetlen szőr mögött ugyanolyan nő vagy mint mindenki más, és ha mosolyogsz az elvonja a pattikról is a figyelmet! Nem vagy ezzel egyedül, csak kitartás :D
2013. júl. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úristen köszönöm,hogy ilyen gyorsan és hosszan leírtad,hogy mit kell tennem..:D Megfogadom amit írtál! És a szőkítőporról még majd érdeklődök,mivel nővérem fodrász,szóval tőle majd megkérdezem.:D Nagyon köszönöm tényleg,hogy írtál :D Akkor a kezemet és lábamat folytatom gyantázással,a többit pedig szőkítőporozom majd,csak először tudjak meg mindent róla:D
2013. júl. 13. 01:34
 3/4 punkibunki9 ***** válasza:
70%
Örülök, hogy segíthettem. A fodrász is segíthet, de a legjobb a kozmetikust megkérdezni. Kérdezd meg mindkettőt az a biztos :D Sok sikert :D
2013. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én a pattanásokra leginkább dalacint használok . Én és a tesóm is ezt használta ez a legjobb . Viszont egy kicsit zsírosabb lett a bőröm viszont ha naponta többször mosok arcot akkor az se látszik . Már egy hét alatt javult az arcom . Ha nem akarsz gyógyszertárba menni meg fizetni érte akkor csak egyszerűen vegyél valami jó szappant ( megéri a drágább hipoallergén ) és moss arcot vele reggel meg este . Hétvégén meg szünetbe többet mossd. Vagy beszélgess anyukáddal . Az anyukáknak mindig van valami jó ötlete . És nefeledd vele mindig legyél őszinte mert ő mindig tud segíteni ha mással nem csak a támogatásával .
2014. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!