Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Már nagyon elegem van, utálom...

Már nagyon elegem van, utálom a bőröm! Folyamatosan zsíros, olajos pattanásos az arcom, mellkasom, vállam és néhol a hátam is. Mit tegyek, hogy szép, matt hatású bababőröm legyen? 20/L

Figyelt kérdés
Sosem tudtam igazán eldönteni, hogy most száraz, vagy zsíros a bőröm. Születésem óta atópiás dermatitissel küzdők.Ez annyit jelent, hogy kiskoromtól egészen a középiskolás éveim végéig főleg nyáron, de télen is előfordult néha, hogy a combom, alsó lábszáram és a karjaim bizonyos területein hatalmas vörös foltok, pöttyök jelentek meg. De úgy lett olyan nagyon vörös, hogy folyamatosan vakartam, mert annyira viszketett és én nem tudtam megállni. Bőrgyógyászhoz születésem óta jártam, aki mindig ugyanazt a sárga zsíros gyulladáscsökkentő krémet és mosakodókrémet(ezzel kellett fürdenem minden este) írta fel. Volt, hogy írt gyógyszert is viszketésre, ami egy ideig hatott is. Előfordult olyan is, hogy az alsó lábszáramon egy hatalmas vörös, gennyes dudor jött ki, mivel vakartam és ki kellett metszeni onnan, majd elvittek szövettanra. Azóta is meglátszik a helye. És kb. kisiksolás koromban az ujjközeim begombásodtak és mindig áztatnom kellett feloldott tablettába, ami nagyon csípett, de szerencsére elmúlt. Amióta kikerültem a középiskolából már nem tapasztalom a bőrömön, hogy kijönnének vörös foltok rajtam, meg hálisten nem is viszketek, ezért jó ideje már nem voltam bőrgyógyásznál, de a szokásos két krémet most is használom, csak a háziorvossal íratom fel. A lábam és a karom bizonyos területein még most is száraz a bőröm. Amikor elkezdtem kamaszodni, az egész arcom a hátam egy része, a mellkasom és a vállam folyamatosan pattanásos, zsíros, olajos. Az a furcsa, hogy már kinőttem a kamaszkorból és el kellene múlnia. Ha látok ennyi idős lányokat, mindegyiknek olyan szép matt babaarca van, nincsenek rajta pattanások. Ilyenkor mindig elgondolkodok vajon hogy csinálják, mivel kenik. Hallottam már olyanról is, hogy a fogamzásgátló tablettától lesz az embernek babaarca és aki addig pattanásos volt elmúlnak neki. De mivel addig, míg nincs barátom nem fogom tönkretenni a hormonrendszeremet gyógyszerrel. Arckrémeket( ilyen éjjel nappalit) még soha nem használtam. Csak arctonikot, az leszárította, de kiszáradt tőle az arcom. Használtam arclemosókat, avonos termékeket, de egyik sem vált be. Drága termékekre( Vichy, Eucerin stb.), amiket gyógyszertárba lehet kapni nincs pénzem. Pedig lehet beválna, nem tudom. Most el akarok menni a Rossmannba és nézni valami pattanás elleni szereket, de nem tudom melyik lenne jó nekem. Ti mit ajánlanátok?
2013. júl. 17. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
[link] probald ki ot.
2013. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
[link] a garnier pattanastalanitoja nekem bevalt,azt is kiprobalhatnad.
2013. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
első: és milyen arckrémet vegyek a garnier pattanástalanítóhoz?
2013. júl. 17. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:
van a garniernek a patis termekcsaladjaba krem is ha jol tudom.de ha zsiros a borod mindenkeppen mattito kremet hasznalj.
2013. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!