Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sötétebbre színezném a hajam...

Sötétebbre színezném a hajam egyedül. Milyen márkát ajánlotok? Fog menni egyedül is?

Figyelt kérdés

Sok éven át festettem a hajam, volt minden (fekete, szőke, dauerolt, vöröses, a barnának ezer árnyalata). Tavaly szeptemberben festettem utoljára, utána úgy voltam vele, hogy elég volt, többet nem akarom festeni, mert macerás. De most, hogy látom az eredeti hajszínem, rá kellett jönnöm, hogy nem áll jól, nagyon unalmas, én is szürke kisegérnek tűnök vele, így mégiscsak be kellene festenem/színeznem.

A sötét árnyalatok állnak nekem legjobban, mivel azonban az eredeti színem sötétszőke, így gyakran, legalább havonta kenni kellene. Olyan megoldást keresek, amit egyedül is meg tudok oldani. Pl ilyen bemosós történetet. Tudtok ilyen márkát, ami bevált, könnyű használni és szép eredményt hoz? Ha lehet, inkább színezném a hajam, nem festeném, de azért tartós hatást szeretnék, nem olyat, ami 10 mosás után kijön. És fontos, hogy egyedül kellene festenem/színeznem a hajam (ilyet még sosem csináltam, így kicsit aggódom). Amúgy most vállig érő, kicsit hosszabb kleopátra-típusú a hajam.

Köszi előre is a segítséget!


2013. júl. 19. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
színező is macerás és kb 2 hétig tart minek ez neked? nem egyszerűbb befesteni hajfestékkel? most ősintén nem kibírod azt a 2 órát a fodrásznál?
2013. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a hennát ajánlom. Alapból az egy vöröses árnyalatot ad, de indigóval együtt nagyon szép sötét színek kikeverhetők.

Ha valaki nem szeretne vöröses árnyalatot annak a kétlépéses színezés ajánlott. Először a hennás indigós pépet fel kell kenni, pár órát hagyni, öblítés, aztán még egy indigós festés. Ez bonyolultnak tűnik, pedig igazából egyszerű. Mert ha felkented akkor utána bármit tudsz csinálni, takarítás, tanulás főzés stb, vagy van aki éjszakára keni fel és reggel öblíti.

Ráadásul semmi kemikália nincs benne, csak maga gyógynövény, amitől sokkal selymesebb, fényesebb, dúsabb lesz a hajad. A gond csak az hogy amit az üzletekben árulnak henna néven az igazából tiszta kemikália 1-2% hennával, szóval csak megbízható forrásból érdemes.

Ha érdekel a téma tőle is tudsz kérdezni bármit evvel kapcsolatban:

[link]

Viszont már rengeteg leírás van hennás festésről az oldalon, szóval előbb érdemes a keresővel utánajárni.

Ha magadnak akarod festeni akkor szerintem ez a legjobb, hisz te állítod be hogy milyen legyen, és még a bőröd egészségéért is teszel, hisz pakolás helyett is alkalmazható, mivel gyógynövények..

2013. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!