Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Allergia próba után 100% hogy...

Allergia próba után 100% hogy nem vagyok allergiás a hajfestékre?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Durva allergiás reakcióid bizton nincsenek. Tehát nem halsz bele a hajfestésbe. De mondjuk jelentkezhet hajfestés utáni hetekben kiütés meg hasonlók tőle ha érzékeny vagy valamelyik összetevőre. Legalábbis én így jártam pont.
2013. júl. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem,nincs rá garancia.A festés közben is kialakulhat,de nem valószínű.
2013. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak a halál a biztos. :D De komolyabb gond valószínűleg tényleg nem lép fel.

Megeshet, hogy épp akkor alakul ki az allergiád, amikor már felkened, hiába nem volt előző nap még semmi. Meg a hosszabb távú érintkezés során is felléphetnek allergiás tünetek, ami a 24 órás próba során nem.

Ami viszont fontos, hogy minden egyes használat előtt csináld meg a próbát, ismerek olyat, aki évekig ugyanazzal festette a haját, és egyik festés után előjött neki allergia, gyulladt volt, fájt, kihullott a fél haja, és le kellett növesztenie. Kivizsgálták, és a festéknek nem volt minőségi baja - bár az is kiderült volna, ha csinál előtte próbát.

2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

AZ a baj, hogy az allergiák nagyobbik része nem Veled születik, hanem hipp-hopp, kapod-nyalod a sok műkaját, érintkezel a műanyagruhákkal, szívod a műanyagok gőzeit mindenütt, a füstöt, érintkezel a tisztítószerekkel, stb, Valami környezeti hatás ezek közül elér egy küszöböt, ami betesz benned valami szervnek (leginkább a májnak, vesének), s ezután elkezdesz olyan anyagokra is veszettül allergiás lenni, amikkel soha semmi bajod se volt.

Nekem egy mentős mesélte, hogy Ő pl. egyik pillanatról a másikra vált algopirin érzékennyé. Olyannyira, hogy reggel semmi baja se volt tőle, este meg már olyan volt, mintha ciánkapszulát nyelt volna. Azóta nem bírja ezt a szert. Szerintem legtöbb allergénnal ez a helyzet - az élet nem egy közklekedési lámpa gyalogosoknak, hogy piros vagy zöld és mehet/nem mehet. Az emberi logika hajlamos a könnyebb megoldást keresve leegyszerűsíteni ezeket a dolgokat, de a biológia sajnos egy homlok egyenest más logikát követ...

Ha tutira akarsz menni, csinálj magadnak allergiatesztet minden hajfestés előtt arra a kencefincére, amit majd magadra akarsz kenni. A m ódszer gyerekjáték, bárki megcsinálhatja, nem igényel szaktudást sem!

Csak egy lehetőleg steril tűvel a tiszta alkarodba karcolsz egy sűrű "rácsot". Ez a felső hámréteget felkarcolja, de csak annyira, hogy ne vérezzen ki. Utána rákened a tesztelendő szert erre a felérzékenyített bőrfelületre. Mivel a felszívódás lassó,lokális fokozatos és csak kis területre terjed ki, így a mérgezési reakció kezdetén lehetőséged van alaposan lemosni a szert. Vagyis ha feldagad, viszketm, erősen pirosodik, fj, akkor azonnal bő vízzel lemos a cucc és elfelejt. Ha nem, akkor kenheted magadra - ezúttal a szintetikus vackot, pillanatnyilag még nem okoz bajt...

2013. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!