Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen valami módsezer?

Pattanások ellen valami módsezer?

Figyelt kérdés

A böröm amolyan fél zsiros (néha zsiros néha száraz) és az utobbi időben a homlokom és az ajkam tele van pattanásal. Régen épp csak ciklus idején volt egy-két pattanás vagy akné.

Probáltam már citromos, agyagos pakolásokat, de hatottak. Kozmetikushoz meg nem szeretnék fordulni :-s

Valami ötlet hogy mit tehetnék hogy legyen normális, pattanás mentes a bőröm?

U.I. a tejtermékek fokozzák a pattanások kialakulását?



2013. aug. 2. 23:56
 1/6 anonim válasza:
én ezt használom és nagyon jó: garnier skin naturals pure matt- brushes Hogyha nem tudod hogy néz ki, írd be a google képekhez és ilyet keress a boltban!!:)megéri
2013. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem a kremektol es arclemosoltol megtobb pattanasom keletkezik :|
2013. aug. 3. 18:30
 3/6 anonim válasza:
Sunfleur kénes arcradír :) Amióta használom egy pattanás sem jött ki, a régiek pedig szépen halványulnak, gyógyulnak. Csak ajánlani tudom! :)
2013. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Elég sok tényező közrejátszik a pattanások, aknék kialakulásában, és ez egyénenként változó úgyhogy konkrétan, hogy Neked mitől alakulnak ki nem lehet teljes bizonyossággal megválaszolni.

Viszont amit ajánlani tudok, az a gyógyszertárban kapható márkák(pl. Bioderma, Vichy, La Roche Posay..stb). Ugyan drágábbak,mint a drogériákban kapható termékek, de nekem anno a zsírtól tocsogó,pattanásos bőrömet csak ők tudták rendbe hozni.


A tejtermékektől igen, elszaporodhatnak a pattanások. A tej - anyatej lévén - tele van olyan hormonnal, ami rosszabb állapotba hozhatja az eleve aknés bőrt. Sok bőrgyógyász is ajánlja, hogy érdemes a tejfogyasztást csökkenteni, vagy akár teljesen kiiktatni. Tapasztalatból mondom, hogy elég nehéz ezt véghez vinni, főleg azért is mert szinte mindenbe van tej. :/


Vezetek egy blogot is a témában, ha érdekel, kukkantsd meg:

[link]

2013. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem a kozmetikus ajánlotta, hogy vegyek babaszappant és olyan "kefét" amivel a pici babák haját fésülik. Olyan puha szőrűt! Beszappanozod a kefét és körkörösen belemaszírozod, majd lemosod. Ez a bőrömmel csodát tett. Puha, pattanàs és problémamentes. Nem kerül sokba egyáltalán!
2013. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 angel33 válasza:
én a garnier termékeket tudom nagyon ajánlani, mivel ugyan olyan a bőrtipusom mint neked. Nekem ezek a termékek nagyon beváltaltak főleg a Garnier skin naturals Pure active , ez azonnal leszárítja az aknét és pár napon belül teljesen eltunnek tole a pattanásaid és ami meglepő kinyomni sem kell mert amugyis leszárítja :) és havi egyszer szerintem érdemes ellátogatni a kozmetikushoz tisztításra azis csodákra képes :)
2014. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!