Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a különbség az IPL-es...

Lin71 kérdése:

Mi a különbség az IPL-es végleges szőrtelenítés, és a lézeres végleges szőrtelenítés között?

Figyelt kérdés

Gondolom az eljárás más, de azt is hallottam, hogy ezek nem is annyira véglegesek, csak ideig óráig tartanak.

Melyiket érdemes csináltatni? Aki már túlesett rajta, hová érdemes menni ezügyben?


Elsősorban azoknak a válaszai érdekelnek, akik már próbálták.

Előre is köszönöm! :)


2013. aug. 5. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy valójában mindegyik ipl technológiás, csak van aki lézeresnek nevezi.

Az ipl villanófényes (konkrétan látod hogy villan 3-at 4-et). Fel kell venni egy védőszemüveget, hogy a fény a szemedet ne bántsa. Nem teljesen igaz, hogy fájdalommentes, mivel az a lényege, hogy a szőrszálak pigmentjei a fényt felveszik, ott hővé alakul, és ez a hő teszi tönkre a szőrtüszőket. Így nem lesz újabb szőrszál. Ez a hő akár 90 fokos is lehet, ami csak egy pillanatig tart így egy pillanatnyi csípő érzést kelt. Olyan érzés mintha csipesszel szedted volna ki a szőrszálat vagy mintha gyantáznád.

Azoknál nem hatásos, akiknek világos a szőrük, mivel a sötét szőrszálban több a pigment, ami hővé alakítja a fényt. A világos szőrszálnál nem termelődik annyi hő, hogy a tüsző roncsolódjon. Az eredmény végleges, mert az elhalt szőrtüsző soha többé nem növeszt új szőrt.

Nekem sötét a hajam és a szőröm, a bőröm pedig világos, szóval pont ideális az IPL-hez.

Sokan azért hiszik átverésnek, mert abban a tévhitben vannak, hogy ez egy egyszeri kezelés. Aztán utána meglátják egy hónap múlva, hogy ugyanúgy nő tovább a szőr. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű, mivel egyszerre a szőrtüszőknek kb a 20% aktív (ennyiben van éppen szőrszál), a többi "pihen". A kezelés pedig az aktív szőrszálakat pusztítja. Ezért havonta ismételni kell a kezelést, addig amíg szükséges. Általában 5-10 kezelés szükséges. Egy kezelés kb 25 000 Ft, ezért egy végleges szőrtelenítés nagyjából 200 000 ft lesz.

Én eddig 4 kezelésen vagyok túl, és már láthatóan ritkább a szőr, vannak foltok, ahol már egyáltalán nem nő semmi. Szerintem még úgy 3 kezelésre lesz szükségem.

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy ez a 25 000 ft a lábra vonatkozik, de a felület nagyságától függ hogy mennyit kérnek. Pl ha csak bajuszt akarsz kezelni, akkor pár ezer forint. De vannak nagyon jó kuponok is neten. Barátnőm egy 15 000 ft-os kuponnal az arcszőrzetétől teljesen megszabadult, mert 60 000 ft-ot ért a kuponja, és ebből a pénzből a teljes kezelés-sorozat kijött, mert kicsi volt a kezelt felület.
2013. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!