Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy tetűt találtam a hajamban? Többi lenn

Figyelt kérdés
Tetűt találtam a hajamban és nem mondhatom el egyszerűen a szüleimenek...mert ők olyanok hogy egyből kiakadnak és kérdezik hogy mit csináltam a hajammal...aztán egymásra fogják...vagy mit csináljak hogy ÉSZERE VEGYÉK???
2013. aug. 25. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Uram Isten, így mondd el, ahogy leírtad: Anya, apa tetves vagyok. Ha emiatt kiakadnak, akkor tuti nem normálisak.
2013. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
én is kiakadnék, ha anyukád lennék. attól még szólnod kell, mert mindenkit megfertőzhetsz
2013. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Anya, nagyon viszket itt a fejem, megnézed?"

De nem muszáj elmondanod. A gyógyszertárban veszel tetűirtó szert pl:

[link]

és használod az utasítás szerint.

2013. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó (3.) válaszolónak köszönöm a tranácsot ahogy leírta, hogy hogyan mondjam el! AZ elsőnek meg mondom hogy mondja elígy ő!
2013. aug. 25. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogyan vetted észre? Mik a tünetek, a viszketésen kívül? Komolyan kérdezem. Gyakran viszket a fejem, és már beképeltem, hogy hátha tetves vagyok, csak nem veszem észre...
2013. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez mondjuk egy tárgyilagos, egyszerű tálalás:

"Anyu, apu, beszélnem kell veletek. Nagyon viszket a fejem. Félek, hogy valakitől tetveket kaphattam. Légyszí nézzétek meg!"



A tetű nagyon gyorsan elterjedhet. Nem csak a rokonaidra, de arra, akit minden nap látsz (iskolatárs, stb.) Elkaphattad a buszon, vagy bárhol, ahol érintkeztél emberekkel. Nem szégyenletes, hanem kezelni való. Elkapni nem hiba, ellenben nem kezelni hiba.


Minél előbb lépsz, annál könnyebb, gyorsabb lefolyású lesz a kezelés. (;


Ha hamar észre veszitek, nem lesz gond. Korai szakaszban könnyen kezelhető.


Iskolákban, óvodákban is előfordul tetű fertőzés. A szülők megtanulják ezt kezelni, nem szoktak kiakadni. Orvos, recept, gyógyszertár, kezelés az egész családra 2 óra. Minden használt ágynemű átmosása (több óra).


Amennyiben fennáll a tetűfertőzés, diszkréten értesíteni illik azokat, akiknél ott aludtál. (Felnőttek ezt egymás között többnyire diszkréten tudják kezelni.)

Szüleid beszéljenek az iskolával, ha tehetik. Az iskola orvos megvizsgál mindenkit, és ha egy tetűt is talál bárkin, az egész iskola megkapja a kezelést.


FYI: festett hajba nem megy bele a tetű.

2013. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!