Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy szép hajam...

Mit tegyek, hogy szép hajam legyen? Mivel ápoljam?

Figyelt kérdés
Vékonyszálú, zsírosodásra hajlamos hajam van, de a hajvégek töredezettek. Első lépésként abbahagytam a hajfestést. Növeszteni szeretném, mire kell figyelnem, mi használjak rá?
2013. szept. 2. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát rossz hírem van, a töredezett hajvégeken csak az olló segít. Nekem váll alá érő hosszú hajam volt, levágattam tök rövidre, mert akármit csináltam vele, nem lett jobb (szintén nagyon töredezett meg elvékonyodott volt, sokat festettem én is).


Ha neked csak 3 cm töredezett a végén, akkor persze elég azt levágatni :D


Ne használj csupasz GUMI hajgumit, se olyat, amin fém van. A sima szövetbevonatosat használd, az nem töri úgy a hajad. Csattok is felejtősek. Ne fond be nagyon szorosan.

Egyébként meg műanyag fésű helyett használj fát vagy vaddisznószőr kefét. Ne vasald a hajad, ne szárítsd forró fokozaton. Samponból meg kerüld a drága márkás cuccokat (Igen!), nekem valamelyik még több kárt tett a hajamban. Zsíros hajra semmiképp ne vegyél pl. Pantene-t. Se Fructis-t. Régebben jók voltak a Balea (DM saját márkás) hajápolók, de most leromlottak egy kicsit.... Gliss Kur elmegy, nem nagy szám.


Ha van pénzed, próbáld ki a natúr hajápolókat (Alverde, Alterra - DM, Rossmann). Nekem egyébként legjobban a középkategóriás Schauma cuccok váltak be (kivéve a fekete széria). Ezek nem szárítják ki a hajat, kézzel is át tudod fésülni (balzsam nélkül). Most vettem a Lidl-ben Cien márkájú balzsamot (festett hajra), viccesen olcsó volt és tök jó!


Ne az árak alapján vásárolj hajápolót. A drága cuccok a reklám miatt olyan drágák, nem azért, mert annyival jobbak.


És egyél változatosan.

2013. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!