Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az nagyon árt a bőrömnek,...

Az nagyon árt a bőrömnek, hogy majdnem minden nap kisminkelem magam?

Figyelt kérdés
bőr,smink,alapozó
2013. szept. 4. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen árt de ha már mindennap sminkeled magad használj natúrkozmetikumokat azzal nem ártasz a bőrödnek annyit mivel szépek az összetevői.
2013. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha minden napos az alapozó, akkor tulajdonképpen nem hagyod lélegezni a bőröd, eltömődnek a pórusaid. A szempillaspirál nem árt,kivéve ha lejárt a szavatossága. A szemhéjceruza sem, feltéve ha nem érintkezik a vízvonallal. Ha napra mész sminkkel, akkor belédég a sok vegyi anyag = öreges, ráncos bőröd lesz idő előtt. Mélytisztíts mindennap, és null sminkkel feküdj le aludni! Ez már egy óriási lépés az egészséges bőr megőrzése érdekében. De amúgy genetika függő (is).
2013. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen termékeket használsz, minőségileg, megfelel-e a bőrtípusodnak, és hogy rendesen tisztítod-e az arcodat.
2013. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kenj hidratálót alá.
2013. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze,hogy árt. de nagy bajod nem lesz tőle, ha mindig alaposan lemosod, mikor hazaérsz.
2013. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bőr állapota főleg a genetikától-táplálkozástól függ. Nekem sajnos mitesszeres a bőröm (fehér mitesszerek) és vezettem fényképes naplót kb fél évig, nekem semmi különbség nem volt a sminkelős és a nem sminkelős hónapok között. Ha jó, minőségi terméket használsz, este lemosod, nem extranagy vakolatról van szó, akkor semmi bajod nem lesz tőle.

Én többnyire natúrkozmetikumokat használok, de vigyázz velük, mert pl az alverde termékekben sok az alkohol, ami nagyon szárít és irritál. Mindenkinek meg kell találnia azt a terméket, ami jó neki, mert van, hogy a "sima" kozmetikumok jobbak mint a natúr társaik, és fordítva. (nekem pl az arcápolóim nem natúrkozmetikumok, de szép az összetevőlistájuk és hatásosak, viszont a sminkjeim natúrkozmetikumok.)

Annyi mérget lélegzünk be és eszünk meg, hogy felesleges egy olyan apróság, mint a smink miatt aggódni.

2013. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!