Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon töredező hajra van...

Nagyon töredező hajra van megoldás?

Figyelt kérdés

Alig két hete vágattam a hajam végéből és már megint úgy össze vannak törve a végek (ha éppen nem törött ketté vagy több felé akkor fehéres a vége), hogy a házi kivagdosós módszer sem ér semmit mert annyi van.

Mit tudnék tenni ellene?

Nem vasalom, nem sütöm csak szárítom (mert hanem szárítom be körkefével, akkor nagyon idiótán nézek ki, pl tiszta vattás az egész)



2013. szept. 16. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van hideg levegő funkció a hajszárítón, akkor azzal szárítsd. Figyelj a folyadékbevitelre, naponta 2,5-3 litert igyál minimum és kend minden nap hajvégápolóval. Érdemes lenne hajvitamint is szedned.
2013. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne használj hajszárítót.

Hajmosás után tekerd bele törölközőbe és hagyd hogy felszívj a fölös vizet a többit a hajad fogja felszívni. Így a reggeli hajmosásnak nyár kivételével lőttek, csak este.

Kb fél óra kell mire leveheted a törcsit, és hagyod megszáradni magától. Finoman kifésülöd és hagyod.

Ha vállnál hosszabb a hajad, javaslom, hogy vágd vissza a válladig, hogy szabadon lógjon, ne lógjon rá se vállra se hátra, mert az súrolja, összegubancolja. Nekem ez oldotta meg. Visszavágtam vállig, elég rövidre, és csak nagyon nagyon ritkán, vészhelyzetben használok hajszárítót. Pár hónap alatt rendbejön. Utána még tartsd ezt a fazon. Fél év legalább, utána növesztheted és elvileg nem lesz gond. A köröm-/hajvitamin nem hülyeség, meg egy jó balzsam sem, bár azoktól nekem mindig zsírosodott és minden másnap, vagy már aznap este moshattam. Korábban 3 naponta kellett mosnom.

2013. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak üzenem, hogy nézzen utána mit jelent az, hogy vattás haj. (Angolul frizzy)

Írtam, hogy ha nem próbálom meg beszárítani akkor olyan lesz. Igaz, hajszárítóval is olyasmi, de anélkül sokkal durvább. Úgyhogy, hacsak nem tudsz valami módszert fizzység ellen (nem hiszem, mert nagyon sokan szenvednek ezzel a világon), akkor a magától száradás nem jön be.

2013. szept. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!