Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen létezik? Megváltozott...

Ilyen létezik? Megváltozott az eredeti hajszinem a festék miatt?

Figyelt kérdés
Kiskoromban tejszőke voltam, felnőtt koromra világosbarna volt a hajam (akkori festékek szerint sötétszőke kb 2-3 éve) elkezdtem festegetni, sokáig fehéres szőke volt a hajam, és nemrég úgy döntöttem hogy kicsit pihentettem a hajamat és visszafestem eredetire. Mivel fokozatosan akartam visszatérni rá, gondoltam veszek egy középszőke hajfestéket és azzal befestem. Az eredmény számomra nagyon durva volt, sötétebb lett az eredeti lenőtt hajszinemnél.. Konzultáltam egyik fodrásszal aki azt mondta hogy eredetileg hamvas közép-világosszőke a hajam. Ilyenről még nem halottam, változhat a hajszinem a festés miatt? Vagy festékeknek a neve lett más? Nem vagyok hülye, vannak fotóim is régről..és nem olyan színű a hajam mint most:D Jah és nem ősszülök, még csak 23 éves vagyok..
2009. nov. 4. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

23 évesen is őszülhetsz, mert a szervezet 15 éves kortól termeli az ősz hajszálakat, csak mindenkinél más ütemben, de ez most mellékes.


A kérdésedre válaszolva: nem tudom mikor festetted át, de én a helyedben várnék jó pár hónapot, minimum egy évet mg nő annyit a hajad, hogy bizton állíthasd a hajszín változást. Szerintem hajfesték nem változtatja meg a színét, hiszen az csak a kinőtt szálakra hat, a hajhagymákra nem.

2009. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy ha a természetes szőke hajat befestik, akkor az már soha többé nem lesz újra szőke. Mármint az új haj sem (a lenövés). Régen ahol laktunk a szomszédunkban volt egy fiú aki a természetes kese szőke haját befestette vörösre, aztán ahogy nőtt le a haja, levágatta róla a lenőtt vörös részt és totál sötétbarna haj nőtt neki vissza.
2009. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek, most kb 5 cm a lenőtt haj.. és tényleg világosabb mint amilyen volt..

Másodiknak, hát nemtom, erről én is halottam de inkább ez csak olyan hogy világos szőke voltál gyerekként, és besötétedsz.. ha fested ha nem.. a festés miatt meg nem fokozatosan sötétedett be neki szerintem ez lehet..:) Mert én még azzal kibékülnék ha enyém is sötétedett volna.. de nekem világosodottXD És nincs nyár / nap hogy kiszívta volna..

2009. nov. 5. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
3 éve festem a hajam feketével, és kb 1 éve vettem észre, hogy nem olyan barna a lenövésem, mint az eredeti gesztenyebarna hajszínem, hanem csúnya fakó barna :s barátnő eredetileg szőke, sokszor festette a haját, már neki sem nő szőke haj, csak olyan fakó világodbarna. Szóval szerintem lehetséges, hogy a festék miatt változzon a hajszíned.
2009. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért más a színe, mert friss haj, nem érte annyi napfény, mint régen, amikor nem festetted. De, hogy világosabb nő, az nekem is furcsa. Nekem kicsit sötétedett a hajam és szerintem fényesebb lett. Már majdnem másfél éve növesztem le a feketét, mert kicsit tönkretette a göndör hajam. Remélem visszakapom azt a dús sérót, ami volt.
2009. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom elég régi már a kérdés, de azért ide írom, hogy nekem most lett festve a hajam (sötétvörösre), fodrászom pedig közölte, hogy festés után mindenkinek változik a hajszíne. Olyat is hallottam már, hogy egy lány sötétbarnára festette a fakóbarna haját, és amikor úgy döntött lenöveszti nem tért el túlzottan a természetes szín a műtől.
2019. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!