Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudsz jó kézkrém receptet? A...

Tudsz jó kézkrém receptet? A lányomnak "ultrakényes" a bőre a kézfején, szinte véresre kireped télen, főleg az ujjai között. Nem ekcémás. Semmilyen bolti krém nem használt, és jobb lenne vmilyen teljesen natúr krémet kipróbálni.

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez bizony valamiféle ekcéma, érdemes több orvost is kérdezni, de ha tippelhetek, neki is a hidegtől ilyen.

Magamból kiindulva nem ajánlom jó szívvel a natúr vackokat, nálam mindegyik csak még rontott a helyzeten és iszonyat fájdalmas, égő érzés volt, ezek ilyen növényi alapú, meg bio akármik voltak.

Patikában érdemes kevertetni, azt éjjelente jó vastagon felkenni. Bemész, elmondod a tüneteket, esetleg meg is mutathatod, és tudják, mi kell rá általában.

Boltiak közül nekem egyetlen dolog vált be aránylag, a Neutrogena, abból is az intenzív, nem tökéletes a helyzet, de legalább nem vérzik mindenhol a kezem. Ezt rendszeresen használom, éjjelre meg valami zsírosabbat. Illetve ha tényleg durva a helyzet, akkor patikában lehet venni la roche-posey krémet, az is szokott használni.

Amit még tudok javasolni, hogy amint hidegebb kezd lenni (olyan 10 fok körül), mindig viseljen kesztyűt, és onnantól kézmosás csakis mosakodókrémmel, vagy esetleg színezék, illatanyag nélküli, érzékeny bőrre való szappannal.

És egy erősebb vitaminkúra sem ártana, állítólag van összefüggés az immunrendszer állapotával, hát ezt nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni, de ártani biztos nem fog. :)

Persze ezek csak saját tapasztalataim, és a tökéletes megoldást még én is keresem, de így az elmúlt két telem már elviselhető volt. Meg hátha kapunk még jó tippeket. :)

Ja amit szintén a saját bőrömön tanultam meg: új készítményeket először mindig csak kis területen teszteljetek!

2013. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 orvos (+védőnő) állítja, hogy nem ekcéma. Egész biztos, hogy a hidegtől van. Sajna a kesztyűviselés sem ér sokat. Vitamint kap. A gyógyszertári kevert krém sem ért semmit. Köszönöm, amiket írtál, kipróbáljuk ezeket a krémeket.
2013. szept. 23. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Hidegallergia.

Megoldás: sanatopic.

[link]

Nekem is ilyen a bőröm. Semmi sem használt, csak ez.

2013. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kókuszolaj, sheavaj...nálam télen csak ezek használnak
2013. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Igyon nagyon sok folyadékot,hiszen belülről is hidratálni kell a bőrt .
2013. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kókusz, shea... az ilyen bőrre, mint halottnak a csók. Akkor is, ha még nem jött ki.
2013. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

szerintem meg nem , a shea vaj használhat! anyának pl hasonló volt, estére vastagon bekente és szépen kezdte regenerálni. Természetesen nagyon fontos, hogy FINOMÍTATLAN shea vajat használj. A finomított fehér színű és nincs szaga, a finomítatlan olyan barnás és szagra mitn a füge vagy datolya keveréke, pontosan nem is lehet megmondani. Persze kiegészíthető más olajjal, rakhatsz bele egy kis olivaolajat vagy avokádóolajat vagy mandulát vagy szőlőmagolajat , illóolajak közül a levendula ami gyulladáscsökkentő hatással bír. itt van néhány recept

[link]

[link]



itt pedig az összes recept:

[link]



de ha nem szeretsz kotyvasztani akkor a sima finomítatlan shea vaj is megteszi

én iylet szoktam venni

[link]


Még egy megjegyzés ha latexra érzékeny a lányod akkor a shea vaj felejtős.

2013. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!