Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Durván korpás, viszkető...

Durván korpás, viszkető fejbőrre milyen sampont vagy más módszert ajánlotok?

Figyelt kérdés

Évek óta korpás a hajam, próbáltam már gyógyszertárban kapható drágábbnál-drágább, büdösebbnél-büdösebb samponokat, rövid időre csillapodott mind a két tünet aztán kezdődött előről... pár hónapja bevezettem azt hogy hajmosás után ecetes vízzel öblítem, egy időre kevésbé volt korpás a hajam, és a fejbőröm sem viszketett annyira. Mostanra viszont annyira eldurvult a helyzet, hogy megmosom este a hajam és másnap már viszket+korpás, valamint ha egy kicsit megizzad a fejbőröm őrjítően elkezd viszketni. Tudnátok nekem javasolni valamilyen sampont, vagy esetleg valamilyen olajos módszert amivel ezeket a tüneteket meglehetne szüntetni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

20/F



2013. szept. 29. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nizoral. Drága de tényleg hat.
2013. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az is csak rövid időre szüntette meg ezeket.
2013. szept. 29. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Hajmosás előtt masszírozz bele kókuszolajat, majd samponnal mosd le!
2013. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Évek óta szenvedsz vele, de az még nem jutott eszedbe, hogy elmenj egy bőrgyógyászhoz...? Tök logikus kidobni egy rakat pénzt feleslegesen drága szerekre, ahelyett hogy elmennél orvoshoz (sztk még ingyenes is), aki ránéz, megmondja jó eséllyel, hogy mi okozza, és mivel lehet kezelni.

Most dobálózhatok itt neked ilyen-olyan módszerekkel, de ha a te bajodra nem használ, akkor megint csak felesleges pénz és idő. Mivel azt mondtad, a nizoral egy ideig segített, valószínűleg gomba okozza, a nizoralnak is van egy erősebb, vényköteles változata, az lehet jó lesz, vagy más, specifikus gomba elleni szer. De lehet akár pikkelysömör is, azt viszont teljesen máshogy kell kezelni.

2013. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Bőrgyógyász nekem mindig összehazudozott mindent! Nekem csak ez a módszer jött be:


Először is a hajadat vizezd be. Ha kész önts a kezedbe egy kis sót és dörzsöld a hajadba. Nem verlek át, tényleg bele kell dörzsölni. VIGYÁZZ! Ha a fejeden valamilyen seb van, ne kezdj bele a sózásba, mert nagyon fog fájni. Ha viszont nincs seb, akkor erősen dörzsöld a fejedbe. A só felülete érdes, így lehozza a korpát a fejedről, és ezenkívül el tudja választani a korpát a fejbőrtől. Ezután keverj össze fél csésze almaecetet egy-két kanál szódabikarbónával. Ne ijedj meg, nagyon fel fog habzani, de utána lecsillapodik. ezzel mosd meg a hajad, de ne öblitsd le. 10-12 percet várj, és míg ez az "oldat" a fejeden van, addig kend be a hajad samponnal is. Majd a kettőt együtt mosd le. Nekem már első alkalommal nem volt semmi, de ha még 3-4 alkalommal csinálod, teljesen eltűnik a korpa!

2013. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Balea Men Power Effect korpásodás elleni sampon, a DM sajátmárkája! Szürke flakon világoskék tetővel! Neves termékeket lenyomja simán a hatásosságával. kb. 5 használat után látványos a változás, a viszketést is elmulasztja! Eddig mi is váltogattunk, de most lehet, hogy már nem kell! Nem tudom, hogy próbáltad-e vagy, hogy mennyire fog neked használni, de szerintem érdemes tenned vele egy próbát. A fejed meg nem lesz büdös tőle,- kellemes illata van,- sőt napok múlva sem!
2013. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!