Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azok, akiknek egyetlen egy...

Azok, akiknek egyetlen egy pattanásuk sincs, mit csinálnak? Hogyan ápolják a bőrüket? 16 l

Figyelt kérdés
mit tegyek, hogy ne legyen pattanasom?
2013. okt. 10. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne egyél cukrot és zsíros ételeket. Ennyi.
2013. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben a hormonok okozzák a pattanásokat, ami ellen nem sokat tehetsz. Persze helytelen ápolás miatt is kialakulhatnak. Azt mindenkinek magának kell kitapasztani, hogy mi jó a bőrére.

Olvastam egyébként külföldi orvosi oldalakon a pattanásosságról (mert nekem is ez a gondom sajnos), és a legújabb kutatások szerint az étkezésnek nem sok köze van a pattanások kialakulásához, kivéve ha valaki érzékeny valamilyen ételre. Nekem is mindig azt mondták a bőrgyógyászok, hogy hormonok miatt van, fiatalkori acne, de ne egyek olajos magvakat, diót, mogyorót, szotyit, tökmagot, stb. Az a poén, hogy egyáltalán nem is szeretem őket, egyedül szotyit ha eszek évente 1x-2x, a zsíros kajákat sem szeretem. Cukrot se eszek csak nagyon ritkán. Tejet szoktam inni, de amikor nem ittam se javult az arcom. Egyik ismerősömnek az egész családja saját maguk termesztett bio ételeket esznek, bio kozmetikumokat használnak, és neki mégis nagyon pattanásos az arca, nem is apró, hanem óriási pattanások szoktak szegényen lenni, azok a mély, gyulladt, gumószerű izék. Kozmetikushoz is jár, de az sem segít rajta.

2013. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerencsés a génkészletük. Nekem egész kamaszkoromban nem volt olyan, hogy kettőnél több pattanás lett volna rajtam egyszerre, de leginkább egy sem. A bátyám olyan aknés volt, hogy felnőttkorára is úgy néz ki mint akit sörétespuskával arcon lőttek. Az egyetlen különbség, hogy én kiköpött anyám vagyok, ő meg kiköpött apám, anyai oldalon mindenkinek jó a bőre és a szeme, viszont alacsonyak és gurulnak (én is) apai oldalon mindenki tiszta ragya, 30 éves korukra szemüvegesek, viszont vékonyak, magasak.
2013. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbben elfelejtik a tényt hogy a pattanások oka belül van. Külsőleg nyilván fontos a higiénia, de hiába a kencék meg csodaszerek... azok nem segítenek. Hogy belül meg mi a gond, gondold végig, egészségesen élsz, étkezel, stb? Persze tinikorban a hormonok is közrejátszanak, azzal nagyon nem tudsz mit kezdeni.
2013. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hormonok a lófaszt... Egyszerűen csak arra lehet a legjobban ráfogni. Már 25 vagyok és még mindig aknés, csúnya az arcom. Mitől? Nagy szopás ám így élni.
2013. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Paleolit étrend (Szendi Gábor) és a tej elhagyása lesz a segítség.
2013. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!