Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy fiú mit tehet ha a borotvá...

Egy fiú mit tehet ha a borotválkozástól stb. nagyon érzékeny lesz az arcbőre, kipirosodik, kipattogzik néhol meg nagyon zsíros lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos ha borotválkozok mindig ez van, bármilyen after shave bőrnyugtató akármit használok, és már kezd nagyon idegesíteni, főleg ha megyek valahova frissen borotválkozva és tiszta piros az arcom :/


22/F


2013. okt. 15. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért pirosodik ki mert a borotva sérti a bőrödet. Nyilván ha csak a szőrt vinné le és simán átsiklana a bőrön akkor nem lenne semmilyen következménye.


Lehet hogy nem jó borotvát használsz( nem elég erős a te arcszőrzetedhez) vagy nem jó a borotvazselé/hab amit használsz.


A hajat könnyebb nyesővel (pengével) vágni ha vizes. Ez nyilván igaz az arcszőrzetre is. Borotválkozás előtt jól vizezd be az arcodés még vizesen kend rá a borotvazselét.

Az is segíthet ha előtte egy nedves törölközővel szőrszál növekedésével ellentétesen egy kicsit megdörzsölöd.

2013. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne venned egy aloe gélt ugyanis gyorsan nyugtatja a bőrt.
2013. okt. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt, de de sikerült megoldanom:


- vegyél jó minőségű borotvát(én ilyen 5-7 pengés Gilette-ket használok, sokkal kevésbé súrlódnak mint az egypengés egyszerhasználatosak)


- vegyél jó borotvagélt(én Nivea-t használok, nagyon gyengéd a bőrhöz). Erre a két dologra rá kell szánni egy kis pénzt, de minden forintot megér hogy jól érezzem magam a bőrömben.


- borotválkozás előtt vizezz be egy törülközőt forró vízzel, és nyomd az arcodhoz két percig, ettől felpuhulnak a szőrszálak.


- borotválkozás után most meg nagyon hideg vízzel az arcod, ettől megnyugszik a bőr.


Remélem tudtam segíteni. Ha így is kipirosodik/kipattog a bőröd akkor érdemes elmenned egy bőrgyógyászhoz, hátha tud javasolni valamit. Vagy növessz egy komoly szakállat :)

2013. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végső esetben használj gyantát :P Vagy elég annyi is hogy nem viszed le az egész arcod a borotvával.
2013. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kipróbáltad már amit az előzők írtak, és semmi nem vált be, akkor próbálj ki valami férfiaknak való, egészen enyhe fedésű BB krémet ami eltűnteti a piros foltokat (és jót tesz a bőrnek is).


20/L

2013. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!