Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Isotretinoin-ratipharm 20mg-s...

Isotretinoin-ratipharm 20mg-s gyógyszer pattanásokra, valaki használta már? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Isotretinoin-ratipharm 20 mg-os lágykapszulát írt fel nekem a helyi bőrgyógyász.

Kicsit meglepődtem, mivel annyira nem vagyok pattanásos. 2008-ban már csináltam egy hasonló kúrát a Sotret nevű gyógyszerre. Újra pattanásos vagyok, ezért írta ki. Kb 5 pattanásom van, ha elmúlik egy, jön egy újabb, de 5-6 db-nál több egyszerre nem szokott lenni.

Első alkalommal mikor voltam nála azt mondta napi 1-et kell bevenni, következő alkalommal már variált, hogy mehet kettő is. De anyagilag nem bírnánk kiadni 10E-t havonta erre a gyógyszerre (7 hónapig kéne szednem).

Bele merjek vágni? Van valakinek tapasztalata?


2013. okt. 21. 13:26
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én is most kezdtem el szedni a 20mg-osat, 1 hónapig a 10 mg-osat szedtem, attól nem javultam..

Én 25 éves vagyok, saját keresettel, így megoldom magam, de nagyon bánatos is vagyok, mert borzasztóan néz ki az arcom. Na és persze a mellékhatásokról se feledkezzünk, meg, ugyanis borzasztóan szárítja a bőrt! Utálom.

Én már szedtem ezt a gyógyszert 5 évvel ezelőtt, akkor szépen helyre tette az arcomat, de, miután abbahagytam, visszajöttek.

Nekem szigorúan egyet kell bevennem, sőt, még napot is hagyhatok ki, ha úgy gondolom. A napi 2 szerintem elég erős.

Kitartás! Remélem neked javulni fog a bőröd, és nem jönnek vissza miután abbahagytad!

2013. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hamapax válasza:

Szia!

Nekem az arcomon mindig csak 2-3 pattanás volt, inkább a vállamon volt több apró és 1-2 nagy szinte folyamatosan.

Kipróbáltam két kenőcsöt is, amiket ha jól emlékszem 2-3 hónapig kellett kenegetni, és az egyik eléggé büdös is volt. Elmúltak a pattanások a kezelés végére, de amint abbahagytam, egyből visszajöttek.

Ekkor írta fel az orvos az isotretionoint. Először hezitáltam kicsit, mert olvastam a neten, hogy erős, de az orvos nagyon ajánlotta. Az első két hónapban 40 mg-ot szedtem naponta (80 kg vagyok), majd egy hónapig 30-at és egy hónapig 20-at. A mellékhatások közül a szájszárazság jelentkezett, de sok vízzel és kenőcsel kezelhető volt. Meg vérzett néha az orrom, de ennyi kellemetlenség belefért. Ja meg megemelkedtek bizonyos értékek a véremben, de ez havi ellenőrzés mellett egyáltalán nem volt vészéjes. A 30 és 20 mg mellett pedig semmilyen mellékhatás nem jelentkezett. Most már szép a bőröm és ajánlom másoknak is a készítményt!

Ja és én Németországban szedtem, ahol a TB teljes mértékben téríti a gyógyszer árát, úgyhogy ingyen volt. :)

2014. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!