Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vágatja rövidre a haját...

Miért vágatja rövidre a haját a legtöbb nő közvetlenül szülés - vagy már házasságkötés - után?

Figyelt kérdés
Két éve vagyok férjnél és most vagyok 3 hónapos terhes az első gyerekünkkel. Elég sok régi ismerősöm/barátnőm levágatta a hosszú haját rövidre miután férjhez ment, vagy gyereket szült. Miért? Egyik barátnőm szerint, szülés után nagyon hullik a haj és inkább célszerű levágatni. A nővérem és a sógornőm folyton azt hangoztatja, hogy jobb ha én is mielőbb levágatom valami jó rövidre mert az praktikusabb. Egyre jobban hajlok arra, hogy rövid hajú leszek. Szóval csak ezért vágatnak a legtöbben rövid hajat a nők mert az jobban kezelhetőbb?

2013. nov. 16. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell levágatnod. Szerintem a hosszú haj könnyebben kezelhető, nem kell formázni, formára szárítani.

Sokan azt mondják, hogy a gyerek nagyon húzza. De szerintem a rövid hajat jobban tudja húzgálni, mert a hosszút össze lehet rendesen fogni.

2013. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nemrégiben volt egy nagyon hasonló kérdés, s akkor is megdöbbentem, mert soha az életben nem tapasztaltam ezt, ahol élek (K-Mo.). Egyetlen egy ismerősöm se kurtította meg a haját csak a házasság vagy a gyerekszülés miatt. És nekem se jutott soha az eszembe.

Ha röviden jobban tetszene, más lenne a helyzet. De akkor feltételezem, hogy már házasság előtt is rövid hajjal élnék.

2013. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Ma már szerencsére ez nem elvárt. 40 éve volt utoljára ez a köztudatban, hogy amint férjhez mész megszűnsz nőnek lenni és inkább asszony legyél, aki nem akar senkinek tetszeni. (persze akkor meg csodálkoztak a nők, hogy a férjük szebb, fiatalosabban kinéző nők ágyában fordult meg...)

Kérdésedre válaszolva, nem nem azért mert jobban kezelhetőbb, sőt mint az előttem lévő is írta sokkal több gond van vele mert mindig be kell lőni, hogy nézzen ki valahogy, szimplán csak már nem akarnak ezek a nők igényesek lenni magukra.

Itt kiemelném, hogy ha valaki alapból akar rövid hajat, mert jobban tetszik neki az más, az ő döntése, de ne azért vágassa már le valaki, hogy asszonyosnak, öregnek tűnjön.....

2013. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Régen sem volt elvárás és most sem az. Ez inkább olyan szokás volt annak idején. Én már az eljegyzésem előtt közepesen rövidre vágattam a hajam. Esküvőre egy kicsit visszanövesztettem de esküvő után rögtön levágattam sokkal rövidebbre. Szerintem sokkal praktikusabb és jobban is áll mint a hosszú. Nem muszáj levágatni, de szerintem annak nem sok értelme van, ha meghagyod hosszúra és mindig összekötöd.
2013. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

amiért sok nő utoljára az esküvőjén néz ki jól. akkor műköröm, smink, minden, utána meg már megvan a pasi, nem kell igyekezni, szétterülünk, gyerek után meg már "nem tudunk lefogyni" (nem akarunk), jöhet az aszexuális tehén kinézet.

nem általánosítás, mert szerencsére azért sok kivétel van, de egy időben rengeteg ilyen volt.

2013. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Sokan szerintem kevésbé lesznek igényesek a kinézetükre házasság után, ezt persze elsősorban nem a hajvágásra értem, mert egy rövidebb hajjal is kell foglalkozni, hanem általánosságban. Sok nőt látok, aki szülés után tök slamposan kezd öltözni, pedig előtte mindig csinos volt, a haja szép volt, minden. Nyilván a gyerek mellett nincs annyi ideje, azt megértem, attól még felöltözhet normálisan és a megfésülködhet. Ennek ellenére sok anyukát látni zsíros hajjal a babakocsi után melegítőben kullogni.

Az is igaz, hogy a legtöbbeknek szülés után jobban hullik, de ez azért van, mert terhesség alatt a hormonok miatt sokkal kevesebb hullik ki, mint általában, így szülés után csak azok hullanak ki, amiket amúgy is elvesztett volna korábban, szóval nem fog drasztikusan elvékonyodni vagy az összes kihullani.

Sokakban él tényleg ez a felfogás, hogy ők már férjhez mentek, a rövid haj mennyivel kényelmesebb, levágatják. Ettől a legtöbben öregebbnek és kevésbé nőiesnek tűnnek. Az ismerőseim között is vannak példák. Az egyikük 22 éves, miután komoly kapcsolata lett, nyakig érőre vágatta a haját, nemrég szülés után totál rövidre. Kb. 35-nek néz ki, pedig szép az arca alapból, a hosszú haj sokkal jobban kiemelte. Másik ismerősömnek az esküvőjén még csípőig érő haja volt, szép volt és különleges, utána levágatta vállig, most szülés után meg már fel van neki nyírva, tisztára öregíti és nőietlenebb.

2013. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Válaszolván a kérdésedre: Azért vágatja a legtöbb nő esküvő vagy szülés után rövidre a haját, mert sokkal praktikusabb és asszonyosabb. Másrészt házasságban, gyerek mellett nincs annyi idő normálisan karbantartani egy hosszú hajat, ezért minden szempontból a rövid haj a legcélszerűbb.

6.!: Amikor megismertem a páromat akkor hosszú hajam volt. De én már akkor tudtam, hogy ha tartósan együtt leszünk, akkor le fogom majd vágatni. (Messzire nem kell mennem, mert Anyukám fodrász.) Amikor összeköltöztünk, akkor levágattam vállig érőre. Egy darabig ilyen volt, de eljegyzés előtt Anyum rábeszélt, hogy vágjuk kicsit rövidebbre, mert meglátjuk, hogy hogyan áll és legalább hozzászokom a rövidhez. Esküvőig növesztettem, utána pedig elszántam magam és végül nagyon rövid felnyírt hajú lettem. Nekem tetszik és szerintem nem öregít egy kicsit sem.

2013. nov. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

"mert sokkal praktikusabb"


Már akinek. Soha annyit nem szenvedtem, mint amikor rövidebb hajam volt (és ez alatt nem extra rövidet, nem fiúsat, hanem állig illetve vállig érőt értek). Folyton elaludtam, folyton az égnek állt. Hosszú hajjal ilyen gondom nincs.


"és asszonyosabb"


Számomra ez pedig szitokszó.

Gyerekek után is csinos, szexi nő akarok lenni, nem pedig a gyerekeinek élő tyúkanyó.

A férjhezmenetel nem életem érdeme, hogy azt a búrámmal is ilyen formában hirdessem.

2013. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

a 8.assal értek teljesen egyet.

Az asszonyos pedig tényleg inkább szitokszó. Főleg, ha majd a férj újra fiatalra vágyik a kedves asszonykája meg 26 helyett 36nak néz ki...

2013. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék idősebbnek kinézni, viszont megbeszéltem a férjemmel, hogy levágatom nagyon rövidre a hajam. Növekedés közben pedig majd legalább látom, hogy melyik hossz áll a legjobban.
2013. nov. 17. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!