Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz, zsíros, pattanásos...

Száraz, zsíros, pattanásos bőr. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Heló Mindenki!


Tanácsot szeretnék kérni arc ápolás terén.


Zsíros a bőröm, sok a pattanásom, ami persze zavar.


Kipróbáltam már pár dolgot rá:

-hagyma pakolás

-paradicsomozás (1-2 alkalommal)

-krumpli

-kamilla teás borogatás (gőzölést még csak tervezem)

-Dalacin T oldat alkalmazása meg még valami másik is volt régen

...azt hiszem ennyi.

De ezek inkább voltak tüneti kezelések vagy nem is tudom...

Szoktam olykor zsíros ételeket enni, de alapvetően alig szoktam enni bármit is. Általában szendvicseken élek, tanuló vagyok, nincs pénzem drága kozmetikumokra, illetve egészséges életmód folytatására.


Már nem tudom mit csináljak... valami jó ötlet?


18/L


A segítő szándékot előre is köszönöm!


2013. nov. 25. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah, persze, csak még a másik lényegeset hagytam ki: hogy ráadásul a bőröm ki van száradva és hámlik. Ezért - pattanások ide vagy oda - hidratáló krémmel szoktam kenni. Persze az is csak ront a dolgokon. Ezért se tudom hogy mit tegyek már.
2013. nov. 25. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már ott nem értelek hogy nincs pénzed egészséges életmódra. Nem tudsz nem enni cukros, fűszeres, stb kajákat? Nem tudsz helyette halat, zsírszegényt, sok vizet, több zöldséget, stb? Nem tudsz sportolni, kint lenni a friss levegőn? Kozmetikumokból meg pont nem a drága kell, hanem a természetes, amit olcsón is megvehetsz. Rendszeresen használhatnál teafa szappant, méz pakolást. De akkor is felesleges minden ha közbe állandóan vacak szendvicseken élsz. Ha arra van pénzed akkor azt másra is költhetnéd, főzhetnél rendes kajákat vagy bármi.

Az én bőröm is tök ugyanilyen volt, szóval nagyon jól értem mi a bajod, de ennek nem elég egy kence, de még a bőrgyógyász sem a csodagyógyszereivel, és nem 2 hét lesz helyrehozni, mert belül kell rendet tenni elsősorban, változtatni az életmódon, normálisan, egészségesen enni, ésatöbbi. A szárazságra is jó a méz, vagy joghurt pakolás. Mézet 10 perc után lemosni, joghurtból natúr kell, hagyni megszáradni az arcon és finoman ledörzsölni. Hidratál mindkettő. Jobb mint a bolti hidratálókrémek, amik tele vannak mindenféle vacakkal.

2013. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy tanuló vagyok. Nem dolgozom, a szüleim sosem adtak zsebpénzt, én meg nem is kértem soha, ha csak nem volt rá égető szükségem, mert tudom, hogy nincs felesleges pénzük. Úgyhogy bocs, de nem, nem tudok egészséges életmódot folytatni, pedig elhiheted, szívesen megtenném. A tanácsot pedig köszönöm!

További szép napot kívánok!

2013. nov. 26. 17:23
 4/4 anonim válasza:
Ígyál sok vizet!! Attól nem fog kiszaradni a bőröd ...napi 2 l ės egy nap vagy 4-5 mosd meg az arcod :)) és a babapúder nagyon hatásos igaz eleinte vedleni fog az arcod 😕 de a pattanások ellensége ..jo vastagon vidd az arcodra ... de ha tényleg nagyon vedlik akkor inkább ne használd... parfum is száritsa a pattanáat de azt csak a problema kozvetlen helyére tedd.... jó még a cukor .. ricinusolaj... szódabikarbóna... uborka .. mez .. tojás. . Paradicsom jo gyulladás csökkentő... es az a fontos hogy ne használj drága bolti kenceficeket... es ha teheted mindenhova gyalog vagy bicajjal kozlekegy .. es tényleg jobb lenne ha gyümölcsök es zöldségek lennének a best kajáid 😁😁 es feherjek es szenhidrátok....mert igy egyik felen jot teszel mashol meg rontod ... jah es az éleszto is csodát művel belul es kívűl is használhato remelem segitettem ird meg.hogy használt e valami
2017. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!