Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nagyon hamar zsírosodi...

A hajam nagyon hamar zsírosodik. Körülbelül két-három naponta kell mosnom, mert nem szeretem, ha már nagyon látszik, hogy zsíros a hajam. Valami praktika létezik hajzsírosodás ellen? Otthoni praktika?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos ez alkati kérdés. sokaknak kell 2-3 naponta mosni...
2013. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy tojásfehérjét verjél fel habosra és hajmosás előtt oszlasd el a benedvesitett hajadon. Tegyél fel úszósapkát, vagy húzzál egy zacskót a fejedre, majd tekerj erre egy törülközőt, hogy melegen tartsd a fejed. Maradj igy egy órát, majd moss hajat. Nekem ez bevált. Heti egyszer szoktam ezt megcsináni. Kevésbé zsirosodik és igy ritkábban kell megmosnom.
2013. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidegvizes öblítés hajmosás végén, ez összehúzza a pórusokat. Borsmenta gyógyteát lefőzöl, hagyod kihűlni és azzal öblítesz. Citromlé. Szárazsampon.
2013. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok ezzel. 3-szor mosok hajat egy héten. Kevés samponnal moss hajat és jól öblítsd ki.
2013. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szakr válasza:

Ez is lehet a probléma, ami egyre elterjedtebb sajnos, mivel fertőző és egyetlen érintéssel átadható.


Zsíros korpa tünetei:

A faggyúmirigyek gyulladtak, túltermelnek, a gomba bejut a szőrtüszőbe. A gomba megtapad a fejbőrön, elzárja a szőrtüsző bejáratát, ennek következtében a haj elvékonyodik és kihullik. Hajlamosít a fertőzésre a zsírosabb bőr, mert a tüszőben megtalálható zsírral táplálkozik a baktérium. A fertőzés hozzájárulhat más haj-és fejbőrbetegségek tüneteinek romlásához. Nagyon erős, masszív baktériumról van szó, mert már egy érintéssel átvihető!



Nem is gondolnánk, hogy mennyire ki vagyunk téve a fertőzésnek, főleg vizes helyeken, uszodákban, strandokon, fürdőkben gyakori.

2013. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!