Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy ne kelljen...

Mit tegyek hogy ne kelljen naponta mosnom a hajam? Próbáltam már az összes drogériás sampont!

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és nagyon gyorsan zsírosodik a hajam.Próbáltam már mindenféle sampont ilyen-olyan hajra,a maximum az 2 nap volt amit kibírt.ismertek valami csodakencét vagy tablettát?
2013. dec. 1. 19:36
 1/5 anonim válasza:
Nem kell csodakence, csak egy megszokott fajta sampon ( válassz egyet, és ne váltogasd! ), valamint az, hogy fokozatosan ritkítod a hajmosások számát... egy ideig kétnaponta mosd, majd még ritkábban. Nem fog zsírosodni olyan gyorsan, egy idő után átáll a rendszer. Minél gyakrabban mosol hajat, annál jobban fokozódik a mirigyek termelése = zsírosodik a hajad. Ha vasalod, vasald ritkábban, vagy ha sűrűn, akkor csak hajvédővel, ha használsz zselét, vagy habot, azt is minimálisra csökkentsd, és ha balzsamozod, akkor próbáld meg úgy kenni rá a balzsamot, hogy ne kerüljön a hajtőre... ez mind olyan praktika, ami segít hogy ne zsírosodjon hamar a haj. Ha úgy döntesz az első verziót használod, ergo csökkented a hajmosások számát, szerezz be száraz sampont, azt reggel ráfújod a hajadra, olyan mintha megmostad volna.. amikor ténylegesen látszik hogy mi van, akkor viszont mosd meg... :) ha már egy napot húzol rajta, és fokozatosan csinálod, eredményre vezet... de nem napról napra fog változni!
2013. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj ritkábban hajat mosni, be fog állni. Ha nagyon csúnya a hajad, hordj sapkát vagy használj szárazsampont :)
2013. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ami nekem bejött: bármilyen natúr samponhoz a tenyeredben szórsz egy kicsi szódabikarbónát, és csak egyszer mosod meg, nehogy túlszárítsd a fejbőröd! És hajmosás végén mindig csalánteás öblítést csinálok, amit nem mosok ki. Ez is segített visszafogni a zsírosodást. És mosd egyre ritkábban. Kicsit ronda lesz eleinte, de ki lehet bírni.
2013. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A napi hajmosással ingerled a fejbőröd arra, hogy fokozottan termelje a zsírt. Majdnem mindegy, mivel mosod, a víz és a hajszárító az, ami szárít. Ha elkezdenél 2-3 naponta hajat mosni, nagyon gyorsan visszaállna a fejbőröd a normális működésére. Addig nem tudom... Sapka:)
2013. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Régen borzalmas volt a hajam, 2 nap alatt zsíros volt, a széltől is óvtam, sosem szárítottam/vasaltam/göndörítettem stb. ehhez képest szanaszéjjel volt törve. Legalább 4 féle hajápoló szert használtam, míg végül rájöttem, hogy ezek okozzák minden gondomat. Ha utána nézel az SLS-nek mint a samponok legfőbb és leghaszontalanabb összetevőjének, rájössz, hogy miért zsírosodik a hajad. Én 4 éve nem mostam bolti samponnal, azóta vasalhatom, száríthatom a hajam nyugodtan, és egy hét mire ápolatlan hatása lesz és meg kell mosni. Ehhez összesen egy samponszappant használok, ilyet többféle eladótól is vásárolhatsz ha rákeresel az interneten. Balzsamot sem használok, néha kókusz olajat ha úgy érzem, hogy akarom valamivel ápolni, bár sok szükségem nincs rá. Hajmosás végén leöblítem almaecettel a hajam és ennyi. :) Hihetetlen, hogy mennyire egyszerű a dolog, mégis ezerszer jobban működik mint mikor állandóan azzal voltam elfoglalva, hogy mi árt a hajamnak. Hozzáteszem, hogy nagyon vékony szálú és nagyon sok hajam van, ami ráadásul hullámos, az a tipikus oroszlánsörény, tehát nekem kell a hajvasaló. Pár hónapja lett levágatva a hajam, akkor fenék alá ért, most hátközépig, egyetlen törött hajszálam sincsen, a zsírosodásra hajlamos hajam pedig tök jól karban tartható. Ha érdekel a konkrét hajápolási rutinom esetleg a használt termékek, írj privit.


Kívánom, hogy próbáld ki ezt a módszert, veszteni nem veszíthetsz, de nyerni sokat tudsz vele!! :)

2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!