Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj és vöröshagymás...

Bratilla kérdése:

Ricinusolaj és vöröshagymás pakolás együtt?

Figyelt kérdés
Szóvalvöröshagymás főzettel hígítani a ricinusolajat. A hagyma is elvileg jót tesz a hajnak, meg sép színt ad neki, de így együtt lehet használni?
2013. dec. 15. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagymás pakolásról még nem hallottam,én a ricinus olajas pakolást használom (ezt még ki szoktam egészíteni más "lötyikkel"),az első pár alkalommal majdnem elhánytam magam olyan büdös volt (hát még a hagymás..),de sokat segített,úgyhogy megszoktam a szagot.Ezt csak azért mondom,hogy ne rettenj meg első pár alkalommal :D.
2013. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én egyszer régen már használtam, ha jól emlékszem, akkor tojással. :D Hú, köszi a figyelmeztetést, abba, hogy milyen lesz a szaga, tényleg nem gondoltam bele. :D

De ártani ugye ez nem árthat, ha hagymával csinálom?

2013. dec. 15. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:

(1. válaszoló vagyok)

Bocsi,fogalmam sincs,hagymát még nem próbáltam.A ricinus olajhoz eddig tojást,mézet,kókuszolajat adtam,csak ezekkel van tapasztalatom.Sokan panaszkodtak,hogy alig lehet a pakolást kimosni,nekem nem volt ezzel még bajom,nem lett büdös,remélhetőleg neked is sikerül majd a hagymaszagot "kimosni" :)). Hogy csinálod egyébként a hagymafőzetet?

2013. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :D

Időközben még kutattam az interneten, és találtam egy ilyen pakolást:


"Hagyma levéből és ricinusolajból készített maszk


Keverjünk össze 2 evőkanál hagymalevet 2 evőkanál ricinusolajjal, dörzsöljük be a haj gyökereibe, tekerjük be a fejünket 30-40 percre, ezután mossuk meg a fejünket. "


Úgy tűnik, csak nem én vagyok az egyetlen, akinek ez megfordult a fejében. :D

2013. dec. 15. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Sima hagymalé,hűha :DDD.Végül is baj nem lehet ha a kettőt összekevered,maximum a szag.Bátor vagy,hogy bevállalod :D.
2013. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Motivál a szép vöröses csillogás és a hosszú haj kombinációja :D Mindenesetre kikészítettem a legjobb samponjaimat, meg az illatosítókat, valahogy majd csak sikerül elnyomni a szagot :D
2013. dec. 15. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Hajrá :D.A hosszú hajra sajnos várni kell,viszont ha a hagyma hatásos,akkor hajmosás után (persze miután megszáradt a hajad) látszik az eredmény :).
2013. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:D :D

Hát, barna hajam van, és csak egy kicsi vöröst szeretnék belevinni, igazából csak annyit, hogy ha rásüt a fény, akkor olyan vöröses csillogása legyen. Remélem, nem lesz túl vörös az egész :D

2013. dec. 15. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baj lenne ha együtt használnád, de szerintem ha utána kimosod a vöröshagymát, nem fog használni, ez nem kémiai festék, hogy beivódjon a hajba. De próbáld ki nyugodtan, max. nem használ. Nekem egyébként a hajmosás végén való öblítés se csinált semmit (rajtahagytam a hajamon, úgy száradt meg), pedig nem is sötét a hajam, világosbarna.
2013. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!