Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A második Sotret kúra után is...

A második Sotret kúra után is pattanásos vagyok. Valami más bajom lehet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, évekig kentem, kaptam mindent, de semmi nem használt.... aztán rájöttünk, hogy a kakaótol van. Pedig imádom a kakaót :( Ha szoktál inni, lehet neked is ez a bajod :)
2014. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok problémám volt, az arcommal is, de a hátamon, dekoltázsomon is nagyon csúnya pattanások voltak :( Semmi kivágottat vagy hátat szabadon hagyó ruhát nem mertem felvenni :( Aztán egyik nap rávettem magam, elmentem egy dietetikushoz, merthogy az vagy, amit megeszel :) Vért vett, allergiatesztet csinált, ilyenek :) És összeállított egy étrendet, hogy mit egyek, mit ne és mit mértékkel. Nos, azóta nincsenek pattanásaim. Persze kellett egy hónap nagyjából mire kitisztult a bőröm, és nem egyszerű tartani magam a diétához, de abszolút megéri :) Sokkal egészségesebbnek érzem magam, hogy nem eszek annyi szemetet, fogytam is, a hajam is szebb úgyhogy én nagyon elégedett vagyok :) Nem mondom 100 százalékra, hogy ez neked is segít, de egy próbát talán megér :)
2014. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 kúra sotret után valószínűleg nem az étrend lesz a fő gond. Sokat számít, de ennyit azért nem, hacsak nem élsz extrémen pocsék kajákon vagy nem vagy valamire allergiás.

Nem írtad a nemedet, pedig nem mindegy. Nőknél ilyenkor általában a hormonok a hibásak, érdemes endokrinológusnál és nőgyógyásznál is érdeklődni. Persze férfiaknál is lehetséges a hormonális ok, csak kicsit másként.

Vagy szimplán rossz az orvosod és nem jól számolta ki a dózist. Szükség lehet fenntartó krémekkel kezelésre, lehet antibiotikumot kéne szedned, akármi. Ez nagyon kevés infó igazából, eddig milyen okokat zártak ki, milyen vizsgálatokon voltál, milyen életmódot élsz, mikor, mennyi ideig, mennyi sotretet szedtél? És milyen jellegű a problémád?

2014. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mennyi ideig szedted? mennyit szedtél egy nap? ezek a legfontosabb kérdések elsősorban
2014. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 17 éves lány vagyok, először 14 évesen szedtem kb 6 hónapig, majd 16 évesen is kb 6 hónapig. De már kb 8 éves korom óta pattanásos vagyok. Sportolok, nem eszek gyorsétteremben, de minden reggel iszok tejeskávét vagy kakaót. Hát lehet, hogy hormonális, mert egy hónapon belül 2x is menstruálok.
2014. jan. 22. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!